Trwa ładowanie...

Tak wygląda rodzinny dom Zenka Martyniuka. Tylko spójrzcie na zdjęcia

Zenek Martyniuk pochodzi ze wsi Gredele w gminie Orla na Podlasiu. Okazuje się, że wokalista zespołu Akcent przyszedł na świat w kuchni. Jak wygląda miejsce, o którym śpiewał w piosence "Rodzinny dom"? Sami zobaczcie.

Zenek Martyniuk pochodzi z PodlasiaZenek Martyniuk pochodzi z PodlasiaŹródło: AKPA, Facebook
d3zd5hu
d3zd5hu

Zenek Martyniuk pochodzi ze wsi Gredele, która leży w gminie Orle, 60 km na południe od Białegostoku. Wokalista jednego z najpopularniejszych zespołów disco polo nie kryje przywiązania do terenów, z których się wywodzi, a o których można usłyszeć w popularnej piosence "Rodzinny dom".

Zenek Martyniuk przyszedł na świat w letniej kuchni

Wokalista zespołu Akcent przyszedł na świat 23 czerwca 1969 roku w swoim rodzinnym domu. - Kiedyś dziećmi zajmowało się mniej, bo było dużo pracy w polu, więc maluchy robiły, co chciały. W ciąży kopałam kartofle. Poczułam, że zaczyna się poród, wróciłam do domu i urodziłam w letniej kuchni. Tej, przy której siedzimy - mówiła matka Zenka Martyniuka, pani Teresa, w wypowiedzi dla serwisu Echo Dnia.

Dom nie wyróżnia się zbytnio wśród innych z okolicy. Obity jest szalówką i pokryty blachodachówką. Dzisiaj wciąż mieszka w nim pani Teresa Martyniuk. W 2020 roku odwiedziły go kamery Telewizji Polskiej.

d3zd5hu

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zenek Martyniuk o metamorfozie Danusi: "Teraz moda na chudość"

Wokalista w programie "Sprawa dla reportera" pokazał, jak wyglądała letnia kuchnia, w której przyszedł na świat. Okazuje się, że wciąż stoi tam m.in. kołyska, w której leżał przyszły król disco polo.

W tym domu przyszedł na świat Zenek Martyniuk sceen z programu "Sprawa dla reportera"
W tym domu przyszedł na świat Zenek MartyniukŹródło: sceen z programu "Sprawa dla reportera"
Kołyska, w której leżał Zenek Martyniuk sceen z programu "Sprawa dla reportera"
Kołyska, w której leżał Zenek MartyniukŹródło: sceen z programu "Sprawa dla reportera"
Teresa Martyniuk przed domem screen z programu "Sprawa dla reportera"
Teresa Martyniuk przed domemŹródło: screen z programu "Sprawa dla reportera"

Gdzie mieszka Zenek Martyniuk?

Zenek Martyniuk obecnie mieszka z żoną, Danutą, w domu pod Białymstokiem w niewielkiej miejscowości Grabówka. Długo przebywał z parą ich syn, Daniel, jednak niedawno wyprowadził się do swojego mieszkania.

Ostatnio wokalista zespołu Akcent zaprosił do siebie "Pytanie na śniadanie" i pokazał im, jak mieszka. Okazało się, że obecny dom Martyniuków robi wrażenie i ocieka luksusem. Znajduje się w nim m.in. pomieszczenie przeznaczone na nagrody i prezenty od fanów. - Takie swojskie klimaty. Praktycznie siedem minut od centrum Białegostoku. Bardzo spokojniutko, przyjemnie się tu mieszka - mówił Martyniuk.

Zapraszamy na grupę FB - #Samodbałość. To tu będziemy informować na bieżąco o wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3zd5hu
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3zd5hu