Tak wyglądają kuzyni Bachledy-Curuś. Mówią o nich "książęta Podhala"

Tak wyglądają kuzyni Bachledy-Curuś. Mówią o nich "książęta Podhala"

Kim są kuzyni Alicji Bachledy-Curuś?
Kim są kuzyni Alicji Bachledy-Curuś?
Źródło zdjęć: © AKPA
28.02.2024 10:48, aktualizacja: 28.02.2024 11:49

Kim są najbogatsi górale w Polsce? Kuzyni Alicji Bachledy-Curuś, nazywani "książętami Podhala", posiadają majątek szacowany na 860 mln zł. Adam Bachleda-Curuś razem z synami Adamem juniorem, Andrzejem, Albertem i Antonim zarządzają Grupą Bachleda, spółką zajmującą się nieruchomościami.

Choć Alicja Bachleda-Curuś jest z pewnością jedną z najbardziej znanych osób należących do klanu Bachledów-Curusiów, jej rodzina liczy podobno aż 100 osób. Wśród nich tzw. książęta Podhala, czyli kuzyni polskiej aktorki: Adam junior, Andrzej, Albert i Antoni, którzy razem z ojcem, Adamem, zarządzają podhalańskimi nieruchomościami.

Kim są kuzyni Alicji Bachledy-Curuś?

Kuzyni Alicji Bachledy-Curuś unikają zainteresowania mediów i show-biznesu. Najstarszy, Adam junior, ukończył Akademię Leona Koźmińskiego w Warszawie.

- Adam, może dlatego, że najstarszy, jest najbardziej opiekuńczy, lgną do niego dzieci. To wcale nie znaczy, że jest miękki w biznesie. Potrafi negocjować łagodnie, ale bardzo skutecznie - mówił o nim ojciec, Adam Bachleda-Curuś, w wywiadzie dla "Gazety Krakowskiej".

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Jego żoną jest Małgorzata Bachleda-Curuś, która również pracuje w rodzinnej firmie.

Młodszy brat Adama juniora, Andrzej, ukończył natomiast amerykański Harvard.

- Andrzej jest najbardziej z całej czwórki konkretny. Umysł ma analityczny. To nie przypadek, że teraz on jest prezesem zarządu Bachleda Grupy Inwestycyjnej - opowiadał o młodszym synu Adam Bachleda-Curuś.

Od 2006 roku jego żoną jest urodzona w Chicago Bernadetta Bachleda-Curuś, która prowadzi butiki ekskluzywnej marki Carolina Herrera w Warszawie i Zakopanem. Para ma troje dzieci: Andrzeja, Angelikę i Anabellę.

Adam Bachleda-Curuś z synem Andrzejem i synową
Adam Bachleda-Curuś z synem Andrzejem i synową© AKPA | AKPA

Jedna z żon braci Bachleda-Curuś jest byłą miss

- Albert to największy wojownik, także z racji warunków fizycznych. Absolutnie ma charakter zwycięzcy. Równocześnie jest bardzo spokojny i nigdy nie zaczyna pierwszy - mówił Bachleda-Curuś o kolejnym synu.

Albert, jak pozostali synowie przedsiębiorcy, także pracuje w rodzinnej firmie. Jego żona Monika, którą poślubił w 2011 roku, jest byłą miss. Ukończyła Akademię Koźmińskiego.

Najmłodszy z braci, Antoni, jest zdaniem ojca najzdolniejszy, co "pozostali zgodnie przyznają". Jego ślub z pochodzącą z Grecji Alexandrą Vasiliki, który odbył się pod koniec 2012 roku, był jednym z najważniejszych wydarzeń towarzyskich na Podhalu.

Zapraszamy na grupę FB - #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Źródło artykułu:WP Kobieta
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (25)
Zobacz także