Trwa ładowanie...
d25dthg
Wedding TV
Ludzie

Tego Ci kochanie powiedzieć nie mogę...

Decydując się na stworzenie związku, zgadzamy się jednocześnie na dzielenie swojego życia z inną osobą. Łączą nas uczucia, wspólne plany, poglądy na życie, często podobne zainteresowania. Dzielimy się z partnerem swoim myślami, problemami, oczekujemy od niego wsparcia w trudnych sytuacjach. Czy są jakieś granice?
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Tego Ci kochanie powiedzieć nie mogę...
(Jupiterimages)
d25dthg

Decydując się na stworzenie związku, zgadzamy się jednocześnie na dzielenie swojego życia z inną osobą. Łączą nas uczucia, wspólne plany, poglądy na życie, często podobne zainteresowania. Dzielimy się z partnerem swoim myślami, problemami, oczekujemy od niego wsparcia w trudnych sytuacjach. Czy są jakieś granice?

Jakkolwiek mało romantycznie by to zabrzmiało, to dojrzały związek jest pewnego rodzaju układem, w którym dobrowolnie i dla wzajemnego szczęścia wyrzekamy się częściowo swojej indywidualności. Nasza prywatność nie może jednak zostać całkowicie zawłaszczona przez partnera. Każdy ma prawo do tajemnic i myśli, którymi nie musi się dzielić nawet z ukochanym.

Słodkie tajemnice czy niewygodne fakty?

d25dthg

- Bardzo kocham Marka, planujemy ślub, ale są rzeczy, o których nigdy mu nie opowiem - pisze na internetowym forum malina. - Nie rozmawiam z nim o intymnym problemach moich koleżanek, ani nie zwierzam się z łóżkowych doświadczeń z moim byłym. Sama też nie chciałabym słuchać o tym, co robił ze swoją ex. Po co się denerwować? - pyta retorycznie. O niektórych, nieistotnych już faktach z przeszłości rzeczywiście lepiej nie opowiadać zbyt wylewnie. Upojny weekend spędzony kilka lat temu z byłym partnerem, niech lepiej pozostanie naszą słodką tajemnicą. Opowiadaniem o pikantnych szczegółach, możemy tylko sprawić komuś przykrość, a zachowanie ich dla siebie, wcale nie jest sprzeczne z naszą lojalnością wobec partnera. Czym innym jest jednak posiadanie niewinnych tajemnic, a czym innym ukrywanie niewygodnych faktów, o których ukochana osoba ma prawo wiedzieć.

- Odwołałam swój ślub dosłownie na kilka dni przed wyznaczonym terminem. Powód? Piotr jakoś zapomniał mi wcześniej powiedzieć, że ma kilkuletnie dziecko z inną kobietą - opowiada Natalia. Przemilczenie tego typu istotnych dla związku informacji, trudno już nazwać tajemnicą mieszcząca się w marginesie prywatność każdego człowieka.

Uznajmy własną odrębność

Pierwsza faza znajomości i udanego związku jest najczęściej bardzo intensywna. Partnerzy unoszą się na fali zakochania, chcą spędzać ze sobą każdą wolną chwilę, dzielić wszystkimi myślami, patrzą na ukochanego i świat przez przysłowiowe różowe okulary. Ten okres jednak po pewnym czasie mija i przekształca się w dojrzalsze, trwałe uczucie oparte na zaufaniu, lojalności, miłości, wzajemnym wsparciu.

d25dthg

Każda para samodzielnie powinna wyznaczyć sobie obszar indywidualność partnerów, sferę prywatności, w którą w imię zaufania, druga osoba nie powinna mieć wstępu, ani go na siłę wymuszać. Wiele osób zgadza się, że prywatność korespondencji (w dzisiejszym świecie to głównie e-maile, SMS-y, i informacje na portalach społecznościowych) powinna zostać zawsze uszanowana przez partnerów. Ale czy nikomu z nas nigdy nie zdarzyło się z ciekawości, w ukryciu przeglądanie telefonu ukochanego? Odpowiedź wydaje się być jedna: zbudowanie dojrzałego, szczęśliwego związku nie jest proste, a na zaufanie i lojalność trzeba sobie często zasłużyć i zapracować latami.

Nie odkrywaj od razu wszystkich kart...

Osoby będące w długich, szczęśliwych związkach same przyznają, że najbardziej fascynujące jest to, że pomimo że znają swojego partnera od lat, to ten nadal jest je w stanie czymś zaskoczyć. Posiadanie słodkich, niewinnych tajemnic, zachowywanie częściowej odrębności partnerów czyni ich jeszcze bardziej dla siebie atrakcyjnymi i pociągającymi. W związek opartym na miłości i lojalność, wspólnych sprawach i problemach, ale w takim, w którym jest i miejsce na prywatność, raczej nie wkradnie się niszcząca nuda i rutyna. W końcu nic tak nie pociąga i nie intryguje jak tajemnice.

(bb)

Więcej na temat związków:

* Przepis na szczęśliwy związek!*

* 7 sposobów, żeby zniszczyć związek*

* Recepty na trwały związek*

* Jak psychicznie uwolnić się od męża alkoholika?*

d25dthg

Podziel się opinią

Share
d25dthg
d25dthg