Trwa ładowanie...

Tej staruszce nie straszne są salta i szpagaty. Gimnastykę trenuje już prawie 80 lat!

Ma 91 lat i wygląda jak typowa babcia. Białe włosy, drobna postura, owalne okulary w cienkich oprawkach… aż ma się ochotę poprosić, żeby zrobiła nam kakao i opowiedziała bajkę na dobranoc. Jednak w ciele tej staruszki drzemie wyjątkowo młody duch. Johanna Quaas jest bowiem najstarszą aktywną gimnastyczką świata.

Share
Tej staruszce nie straszne są salta i szpagaty. Gimnastykę trenuje już prawie 80 lat!
Źródło: Getty Images
d1ujp1c

Kobieta urodziła się w Niemczech w 1925 roku. Sport zaczęła uprawiać mając 9 lat. Rozpoczynała od gimnastyki, jednak po II wojnie światowej zmieniła dyscyplinę i zajęła się trenowaniem piłki ręcznej. W 1954 roku zdobyła Mistrzostwo Niemiec Wschodnich. Gimnastyka zawsze była w jej sercu i Johanna postanowiła wrócić do niej, gdy skończyła 56 lat.

Johanna w programie "LITTLE BIG SHOTS: FOREVER YOUNG" Getty Images
Johanna w programie "LITTLE BIG SHOTS: FOREVER YOUNG" Źródło: Getty Images

Od tego momentu trenuje regularnie i niedawno pobiła rekord Guinnessa, zostając najstarszą gimnastyczką na świecie. – Trenuję gimnastykę, żeby nie zrobić sobie krzywdy podczas upadku i zachować ciało w dobrej formie – powiedziała Johanna w wywiadzie dla "Straits Times".

Facebook.com
Źródło: Facebook.com

Johanna występuje z reguły w charakterystycznym zielonym stroju. Jej fanpage na Facebooku zyskuje coraz więcej fanów, a ona pozostaje w tym wszystkim niezmiennie uśmiechniętą i radosną staruszką. – Moja twarz jest stara, ale moje serce jest młode. Możliwe, że dzień, w którym przestanę uprawiać gimnastykę, będzie dniem, w którym umrę – dodała.

86-letnia zakonnica gwiazdą kampanii Nike:

d1ujp1c

Podziel się opinią

Share
d1ujp1c
d1ujp1c