Trwa ładowanie...
Materiał Partnera
poradnik kupującego

Ten kosmetyk to must-have po 40. roku życia. Wybieramy krem do cery dojrzałej

Na twojej twarzy już widać upływ czasu? Traci jędrność, wygląda na zmęczoną i zmarszczki są coraz bardziej zauważalne? W takim razie czas na pierwszy krem do cery dojrzałej.

Share

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

Ten kosmetyk to must-have po 40. roku życia. Wybieramy krem do cery dojrzałej
Źródło: 123RF
d2ufnfy

Niezależnie od zawodu, używanych kosmetyków, stresu czy otoczenia w którym żyjesz upływ czasu w końcu zostawi ślad na skórze. Do dziś naukowcy nie wynaleźli cudownego sposobu, który by zatrzymał proces przemijania. Nie znaczy to, że jesteś wyłącznie skazana na nasilenie się procesu starzenia. Ochrona przed czynnikami powodującymi przedwczesne powstawanie zmarszczek, zbilansowana dieta czy wreszcie higieniczny tryb życia mają olbrzymi wpływ na to, kiedy powstaną pierwsze zmarszczki, jak będą głębokie i w jakim stanie będzie twoja skóra w dojrzałym wieku. Równie ważne są dobre nawyki pielęgnacyjne, w tym oczywiście kosmetyki przeciwzmarszczkowe.

Krem z kawiorem to najlepszy przyjaciel pięknej i młodo wyglądającej skóry. Możesz jeszcze pełniej wykorzystać znajdujące się w kawiorze witaminy i minerały i oczekiwać bardziej spektakularnych efektów. Pozwól, by kawior zdominował twoją wieczorną pielęgnację skóry. W nocy mają miejsce ważne procesy regeneracyjne organizmu, co oczywiście dotyczy także naskórka. Możesz je podkręcić, stosując na noc kosmetyki bogate w witaminę A. Jednym z lepszych źródeł retinolu (witaminy A) jest właśnie kawior. Jeśli więc twojej skórze brakuje witalność, ostatnio bardzo się postarzała, nałóż wieczorem krem z kawiorem i spodziewaj się pięknych efektów następnego… i każdego kolejnego ranka.

Walka ze zmarszczkami i innymi widocznymi objawami starzenia się skóry to nie jedyne, czego potrzebuje skóra w średnim wieku. Szalenie ważne jest regularne nawilżanie oraz ochrona przed czynnikami zewnętrznymi, w tym wolnymi rodnikami. Dobry krem do cery dojrzałej powinien więc nie tylko dbać o aspekt wizualny w postaci wygładzenia zmarszczek, ale również zaspokajać także inne potrzeby wymagającej dojrzałej cery.

kobieta trzyma krem iStock.com
kobieta trzyma krem Źródło: iStock.com, Fot: reklamlar

W perfumeriach krem z kolagenem najłatwiej znaleźć wśród kremów przeznaczonych do walki ze zmarszczkami. Kosmetyki z kolagenem wyróżniają się niezwykłymi właściwościami wygładzająco-ujędrniającymi. Aplikowany dokładnie dwa razy dziennie krem z kolagenem zmniejsza widoczność zmarszczek oraz przywraca młodzieńczą witalność i sprężystość skóry. Martwisz się o stan nawilżenia skóry? Zupełnie niepotrzebnie, ponieważ kolagen także głęboko i długotrwale nawilża, dzięki czemu skóra nie tylko wygląda promienniej, ale dodatkowo jest chroniona przed nasileniem procesów starzenia się.

Krem do cery dojrzałej to jeden z ważniejszych kosmetycznych zakupów, więc dobrze się do niego przygotować. Od tego jaki krem włączysz do swojej pielęgnacji będzie zależał wygląd twojej skóry.

icon info

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

d2ufnfy

Podziel się opinią

Share
d2ufnfy
d2ufnfy