Trwa ładowanie...

Ten ważny moment w życiu. Dlaczego warto wybrać soczewki kontaktowe?

Niebawem nadejdzie ten ważny dzień. Przygotowania idą pełną parą. Sukienka jest, buty są, cudowna bielizna także. Wszystko zamówione i prawie dopięte na ostatni guzik. Zostaje tylko jedno "ale" – co z okularami? Nie bardzo komponują się ze wszystkim, w czym wystąpisz w dniu ślubu... A może by tak wziąć przykład z seksownej Taylor Swift i założyć soczewki kontaktowe?
Share
Ten ważny moment w życiu. Dlaczego warto wybrać soczewki kontaktowe?
Źródło: 123RF.COM
d2t9rtx

Kolejny ważny dzień to na przykład maraton, w którym od zawsze chciałaś wziąć udział. Przygotowywałaś się do niego ponad rok. I co zrobić z okularami, w których ciężko biega się na dłuższe dystanse? Takich przykładów z życia każdej z nas można podać wiele. Okulary nie są przeszkodą, ba, w obecnych czasach jest tyle pięknych oprawek, że stały się nawet modną ozdobą. Jednak bez nich w pewnych sytuacjach byłoby lepiej, wygodniej, inaczej. Odpowiedzią na ten problem są soczewki kontaktowe. Tylko jak właściwie je dobrać? Gdzie kupić i czy przetrwają cały dzień?

Celebryci też je noszą!

Kto jak kto, ale celebryci też chętnie używają soczewek kontaktowych. Taylor Swift ma bardzo dużą wadę wzroku. Bez okularów nie widziałaby prawie wcale. Dlatego wybrała soczewki kontaktowe do codziennego użytku. Jak zapewnia, w domu nosi okulary, choć są "najbrzydszą parą okularów jakie kiedykolwiek widziała".

d2t9rtx

Dobór soczewek

W tym pomoże ci optomerysta lub okulista zajmujący się soczewkami kontaktowymi. Później już będziesz wiedziała, jakie soczewki wybierać. W żadnym wypadku nie możesz kupić soczewek na podstawie na przykład recepty na okulary! Soczewki kontaktowe powinny być dobrane indywidualnie do ciebie. Specjalista powinien wziąć pod uwagę zarówno twój styl życia jak i fizjologię oka. Wszystkie soczewki posiadają także swoje unikalne parametry takie jak promień krzywizny czy średnica – a ich niedopasowanie może powodować uczucie dyskomfortu. Poza tym, jeśli masz na przykład astygmatyzm, to potrzebujesz zupełnie innych soczewek kontaktowych, tzw. torycznych. Jeżeli masz alergie również musisz porozmawiać o tym ze specjalistą. Istnieją na rynku soczewki uwzględniające potrzeby także i tej grupy osób.

Warto wziąć pod uwagę to, że jednodniowe soczewki są najwygodniejszą metodą korekcji wzroku i bardzo komfortową. Zakładanie codziennie nowych soczewek jest higieniczne, nie wymagają czyszczenia ani przechowywania – po prostu je wyrzucasz po użyciu! Są idealnym rozwiązaniem w podróży albo podczas spotkań towarzyskich, bo nie zabierasz ze sobą ani płynu do pielęgnacji soczewek kontaktowych, ani pojemniczka. A jeśli chcesz nosić soczewki tylko przez kilka godzin lub na specjalne okazje, to właśnie jest rozwiązanie.

Użytkowanie

Zakładanie i zdejmowanie soczewek kontaktowych na początku może wymagać trochę czasu, ale nie zrażaj się, bo szybko nabierzesz wprawy, poza tym w internecie znajdziesz filmiki, które podpowiedzą ci, jak to zrobić. Warto też poprosić specjalistę, żeby przy pierwszym dopasowaniu pokazał, jak wygląda cały proces. Pamiętaj o dokładnym umyciu rąk przed każdym dotknięciem soczewek. Soczewki jednodniowe po zdjęciu od razu wyrzucamy, a te wielodniowe odpowiednio czyścimy i dezynfekujemy, po czym wkładamy do pojemniczka ze specjalnym płynem. Jeżeli zdecydujesz się na soczewki dwutygodniowe, pamiętaj, że po upływie dwóch tygodni trzeba takie soczewki bezwzględnie wymienić!

d2t9rtx

Makijaż a soczewki

Wszystko masz już opanowane, umiesz zakładać soczewki perfekcyjnie, ale co z makijażem? Ważne, aby założyć soczewki przed zrobieniem makijażu, żeby uniknąć dostania się drobinek kosmetyków do oka. Eyeliner nakładaj poniżej linii powiek – nigdy bezpośrednio na styku powieki z okiem. Tusz natomiast nałóż trochę powyżej nasady rzęs i wytuszuj końcówki. Zanim zmyjesz makijaż, wyjmij soczewki.

Soczewki mogą dać ci uczucie wolności i swobody między innymi w trakcie uprawiania sportu. Nie spadną i nie zaparują. Dodatkowo nie przysłaniają twarzy. Dzięki temu makijaż oczu będzie w pełni widoczny. Najważniejsze jednak, że soczewki kontaktowe mogą zapewnić ci doskonałe widzenie podczas ważnych dni w twoim życiu.

d2t9rtx

Podziel się opinią

Share
d2t9rtx
d2t9rtx