Kobieta w okopach
Relacje z Polski nie były jedynymi ważnymi momentami w jej karierze. Clare relacjonowała także konflikty w Palestynie, Algierii, Chinach, czy Wietnamie. Była jedną z niewielu kobiet, którym udało się dostać na front. Pracowała prosto z bombardowanych miast, latała szybowcami razem z żołnierzami RAF-u, rozmawiała ze światowymi przywódcami, wreszcie została pierwszą brytyjską korespondentką z Pekinu. Weszła w rolę całkowicie zarezerwowaną dla mężczyzn.
- Clare z całą pewnością nie jest feministką. Właściwie odnosiła się dość szorstko do swoich konkurentek. Mało co świadczy o jej kobiecej solidarności. Ona po prostu wierzyła w równe prawa dla wszystkich – przyznał po latach Patrick Garrett.
- Na pustyni czy w wietnamskiej dżungli, Clare zawsze chciała być w pobliżu żołnierzy. Żyła i pracowała w tych samych spartańskich warunkach, co oni. Zawsze czuła, że nie potraktują jej poważnie, jeśli zaakceptuje przywileje. Sądzę, że Clare powiedziałaby, że dowód na to, że kobieta może podołać wszystkiemu, co robi mężczyzna, jest jej wkładem w równouprawnienie – dodał.