Trzecia komora w pralce? Dzięki niej odmienisz swoje codzienne pranie
Pralka to jeden z najpotrzebniejszych sprzętów w domu. Sam proszek lub płyn do prania może jednak nie wystarczyć. Aby ubrania były zawsze świeże i pachnące, wystarczy dodać do trzeciej przegródki pewien tani produkt, który kosztuje mniej niż dwa złote.
Każda pralka ma specjalną szufladkę z trzema przegródkami na różne środki piorące. Trzecia z nich to miejsce na dodatkowy proszek lub płyn. Okazuje się, że to właśnie w niej powinniśmy umieścić bardzo tani produkt, który całkowicie odmieni nasze codzienne pranie.
Trzecia komora w pralce. Niewiele osób wie, do czego służy
Zdarza się, że po praniu nasze ubrania nie wyglądają na odświeżone, jakby pralka zapomniała o swojej roli. Kluczem do sukcesu jest odpowiedni dobór detergentów i uświadomienie sobie, z jakimi plamami mamy do czynienia. Aby zawsze cieszyć się nieskazitelnie czystym praniem, przed każdym cyklem dodaj 80 g sody oczyszczonej do trzeciej przegródki w pralce.
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
Śmierdząca pralka? Trik za 2 zł zlikwiduje nieprzyjemny zapach
Soda oczyszczona to prawdziwy bohater wśród domowych środków czystości. Pomaga wybielać, czyścić i neutralizować zapachy, dzięki czemu jest niezastąpiona podczas prania. Gdy przebywamy w pobliżu palaczy, ubrania przesiąkają dymem. Soda skutecznie eliminuje nieprzyjemne aromaty i radzi sobie nawet z uporczywymi, tłustymi plamami.
Użyj zamiast płynu do płukania
Płyny do płukania sprawiają, że nasze ubrania stają się miękkie i pachnące, ale niestety często zawierają chemikalia, które mogą podrażniać skórę. Okazuje się jednak, że istnieje sposób, aby stworzyć własny, naturalny płyn do płukania, który jest bezpieczny i równie skuteczny.
W tym celu należy połączyć litr wody z ćwierć szklanki octu. Oprócz tego dobrze jest także dodać 30 kropli ulubionego olejku eterycznego, który ma właściwości dezynfekujące, na przykład lawendowego, herbacianego lub różanego. Gotową miksturę wystarczy już tylko wlać do jej najmniejszej przegródki w pralce i gotowe.
Zapraszamy na grupę na Facebooku - #Samodbałość. To tu będziemy informować na bieżąco o wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.