Blisko ludziTrzymali ją w "komnacie tortur". To, przez co przeszła 16-latka, nie mieści się w głowie

Trzymali ją w "komnacie tortur". To, przez co przeszła 16‑latka, nie mieści się w głowie

Trzymali ją w "komnacie tortur". To, przez co przeszła 16-latka, nie mieści się w głowie
Źródło zdjęć: © 123RF.COM
Marta Dragan
06.01.2018 11:30, aktualizacja: 06.01.2018 11:56

16-letnia dziewczyna z New Jersey została znaleziona w piwnicy domu w Auburn. Obok niej leżała taśma klejąca, zużyte prezerwatywy, żelazko, garnek z wodą i świąteczna torebka wypełniona po brzegi włosami. Miejsce, w którym nastolatka była przetrzymywana, policjant określił jako "komnatę tortur, przypominająca salę przesłuchań".

Według prokuratorów nastolatka została odebrana w pobliskim Leominster w Boże Narodzenie i zabrana do Auburn przez 23-letnią Krystal Lugo i 19-letniego Yulenya Ortiza. W piwnicy w Auburn była przywiązana do krzesła i torturowana przez dwa dni. 16-latka została znaleziona 27 grudnia po tym, jak detektywi otrzymali wskazówki od dwóch informatorów na temat dziewczyny potrzebującej pomocy.

Obraz
© Screen z Google maps

Policjant, George Vranos obecny podczas interwencji powiedział, że nastolatka płakała, kiedy poprosił ją o zdjęcie czapki. Miała wygoloną głowę. W tym samym czasie zauważył, że tuż obok niej stoi świąteczna torebka z jej włosami, a dalej taśma klejąca, do której również były przyklejone włosy. - Jej włosy były w świątecznej torbie - powiedział detektyw Eric Dyson dla "Boston Herald" .

W piwnicy nastolatka została wielokrotnie zgwałcona, przypalana papierosami i rozgrzanym żelazkiem. Przy szyi miała przyklejoną maczetę. Dziewczyna podczas przesłuchania powiedziała, że dostała papierosa z marihuaną, a następnie została kilkakrotnie napadnięta seksualnie przez kolejne osoby. Policja poinformowała, że w różnych częściach domu znaleziono używane prezerwatyw.

- Wydaje się jednak, że domniemany napad w domu rankiem 27 grudnia jest tym, co spowodowało, że czwórka trzymała nastolatkę w "komnacie tortur" - powiedzieli prokuratorzy. Otóż, jak zeznali sprawcy, dwóch uzbrojonych mężczyzn rzekomo wtargnęło do domu w Auburn około 6 nad ranem, domagając się marihuany. Oddali dwa strzały w sufit. Policja stwierdziła, że ofiara została uwięziona przez podejrzanych po tym, jak doszli do wniosku, że 16-latka wiedziała, kto był odpowiedzialny za najście w domu. Wtedy właśnie przed domem doszło między Krystal Lugo i 16-latką do szarpaniny, którą zauważyli sąsiedzi. Sprawcy nie wiele myśląc zaciągnęli ofiarę do piwnicy i przywiązali do krzesła za pomocą taśmy samoprzylepnej. Napastnicy przykleili również maczetę przy jej gardle, podczas gdy ją przesłuchiwali. Poprzez tortury próbowali wyegzekwować od niej odpowiedź.

Obraz
© Screen z Youtuba

23-letnia Krystal Lugo, jej 19-letni brat Christopher Lugo, 22-letni Yariel Torres-Abee i 19-letni Yulenya Ortiz zostali oskarżeni o szereg przestępstw, w tym porwanie i napaść. Christopher Lugo został dodatkowo oskarżony o gwałt. Cała czwórka nie przyznała się do winy w czwartek. Sąd Okręgowy w Worecester zarządził, że sprawcy zostaną zatrzymani w areszcie aż do przesłuchania. Bez możliwości opuszczenia za kaucję.

Źródło artykułu:WP Kobieta
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (46)
Zobacz także