Twój tatuaż nie jest dziełem sztuki? Zdecyduj się na laserowe usuwanie tatuażu z Picosure
Tatuaż może być dziełem sztuki. Nie ma co do tego wątpliwości. Rysunki na ciele, wykonywane poprzez „wepchnięcie” pod skórę kolorowego pigmentu mają historię tak długą jak cywilizacja. Były wykonywane jako symbole rytualne, jako ozdoby, jako oznaka statusu społecznego. Z czasem sztuka tatuażu stała się bardziej wyrafinowana. Tatuaże zyskiwały coraz to nowe kształty, treści, unowocześniały się techniki podawania pigmentu do skóry. W efekcie, dziś możemy oglądać często tatuaże, które są swego rodzaju arcydziełami na skórze. Oczywiście… nie zawsze. Bywa bowiem i tak, że oczami wyobraźni widzimy swój przepiękny tatuaż, a efekt końcowy pracy tatuażysty przyprawia nas o zawrót głowy. Niestety nie z zachwytu. I wtedy zaczyna się zmartwienie. Co zrobić?
17.08.2017 11:33
Zalogowani mogą więcej
Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika
Prawdy i mity o usuwaniu tatuażu
"Do naszej kliniki bardzo często przychodzą Pacjenci pełni obaw - w potocznej opinii tatuaż jest bowiem ozdobą na zawsze. Taką, której nie da się usunąć. Zdarza się, że pełnimy najpierw rolę psychologa, a dopiero później przechodzimy do rozmowy o medycznych możliwościach lasera PicoSure w kontekście usuwania tatuażu” tłumaczy doktor Krzysztof Miracki, ekspert laseroterapii w warszawskiej Klinice Miracki. Czego najcześciej obawiają się Pacjenci, przed zabiegiem usunięcia tatuażu? "Nieskutecznej i bolesnej terapii” odpowiada bez wahania dr Miracki. I dodaje "Najpierw jednak przełamujemy w rozmowie pierwsze bariery - często jest to zawstydzenie i konsternacja, bo jednak tatuaż wiąże się na ogół z jakimś intymnym momentem naszego życia - opowiada historię, ilustruje ważny moment. Decyzja o jego usunięciu to nierzadko nie tyle decyzja estetyczna, co rodzaj zamknięcia w życiu jakiegoś rozdziału. Dlatego to bardzo ważne, żeby lekarz był nie tylko profesjonalnie przygotowany do zabiegu, ale żeby miał w sobie duże zasoby empatii."
Jak tłumaczy doktor Miracki zanim lekarz przystępuje do laserowego usunięcia tatuażu musi często obalić wiele mitów, które pokutują w potocznej świadomości na temat usuwania tatuażu. "Najczęściej Pacjenci pytają o pozostawanie blizn po zabiegu, usuwanie wraz z pigmentem tatuażu naturalnego barwnika czyli melaniny, a przede wszystkim o to, czy tatuaż da się w ogóle usunąć.”
Nowoczesna laseroterapia, a przede wszystkim laser PicoSure stworzony właśnie po to, aby usuwać tatuaże. "Światło lasera, dostarczone do komórki, w której zdeponowany jest pigment zamienia się w energię kinetyczną i uderza w dużą cząstkę pigmentu. Ta zostaje rozbita na drobniutki pył, który układ limfatyczny samodzielnie usuwa z organizmu” tłumaczy zasadę działania lasera lekarz. W internecie możecie znaleźć bardzo dużo nieprawdziwych informacji o tym, że organizm nie jest w stanie samodzielnie usunąć pigmentu i osadza się on w organach wewnętrznych. To nieprawda! Nasz układ limfatyczny ma za zadanie usuwać zbędne substancje z organizmu.Warunkiem jest to, że są one na tyle małe, żeby mógł je przenosić. Działanie lasera pikosekundowego pozwala rozbić pigment na drobinki, które wychwyci układ limfatyczny.
Kolejnym często pojawiającym się mitem na temat usuwania laserem tatuażu jest to, że laser nie usuwa kolorowych pigmentów. "To może nie tyle mit - mówi doktor Miracki - co niezaktualizowana wiedza. Faktycznie, starsze generacje laserów nie radziły sobie z kolorowymi tatuażami ze względu na długość fali lasera wykorzystywanego w zabiegu. Jednak laser PicoSure dysponuje dwiema głowicami, z czego jedna, przeznaczona do usuwania tatuażu czerwonego, wykorzystuje długość fali lasera, która precyzyjnie odnajduje dokładnie ten pigment. A zatem odpowiedni kombinacja głowic pozwala na usunięcie każdego koloru tatuażu." Usuwanie tatuażu w Klinice Miracki to gwarancja najwyższej skuteczności!
Jedynym wyjątkiem od tej reguły jest…kolor biały. W nowoczesnych tatuażach czasami wykorzystuje się biały barwnik - najcześciej do gradientowania, osiągania głębi. Z punktu widzenia lasera - kolor biały nie jest kolorem i nie ma takiego urządzenia, które usunie biały tatuaż.
Makijaż permanentny to też tatuaż
I na koniec wyśmienita wiadomość dla posiadaczek nieudanego makijażu permanentnego! Makijaż permanentny to też tatuaż! A zatem można go również usunąć przy pomocy lasera PicoSure. I o ile w przypadku tatuażu, błędy w jego wykonaniu zdarzają się raz na jakiś czas, o tyle fala popularności makijażu permanentnego, zwłaszcza makijażu brwi spowodowała, że domorosłe linergistki wielokrotnie robiły kobietom więcej problemów niż radości.
Przerysowane brwi czy kreski na powiekach stały się niestety codziennym widokiem na naszych ulicach. Na szczęście makijaż permanentny to też szczególny rodzaj tatuażu, najczęściej wykonywany płycej niż klasyczny tatuaż. Dlatego też dla lasera PicoSure - makijaż jest znacznie mniejszym wyzwaniem. Na ogół do jego usunięcia wystarcza kilka niezbyt długich sesji. Efekt uboczny, z którym trzeba się liczyć, to czasowe odbarwienie włosków brwi (tatuaż rozbija pigment…) które jednak odrastają dosyć szybko i szybko wracają do swojej naturalnej barwy.
A zatem: jeżeli Twój tatuaż lub makijaż permanentny nie jest dziełem sztuki - sięgnij po zabiegi laserem PicoSure!
Więcej informacji na klinikamiracki.pl