ModaUbrania z bawełny organicznej. Dlaczego warto je nosić i czym różnią się od zwykłych?

Ubrania z bawełny organicznej. Dlaczego warto je nosić i czym różnią się od zwykłych?

Ubrania z bawełny organicznej. Dlaczego warto je nosić i czym różnią się od zwykłych?
Źródło zdjęć: © Shutterstock.com | Kanashkin Evgeniy

18.09.2018 10:53, aktual.: 19.09.2018 09:19

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Zwracasz uwagę na to, skąd pochodzą twoje ubrania i jak powstały? Jeśli tak, to jesteś w gronie coraz liczniejszych świadomych konsumentów. Ubrania np. z bawełny organicznej mają wiele zalet – warto wiedzieć, czym różnią się od zwykłych i dlaczego warto je kupować.

Naturalna i zdrowa bawełna

Bawełna organiczna to materiał, który powstał wyłącznie przy użyciu naturalnych metod uprawy roślin i produkcji tkanin. Coraz więcej osób, które są świadome tego, w jaki sposób powstają niektóre tkaniny, decyduje się na wymianę swoich ubrań na organiczne. Oznacza to, że nasze ubrania są naturalne, ekologiczne, zdrowsze dla nas i dla środowiska, a także dla osób z naszego otoczenia, jak np. małych dzieci. O ile maluchy ubieramy w starannie dobrane, naturalne tkaniny, to nie zawsze zwracamy uwagę na to, że mają one też kontakt z ubraniami dorosłych.

Wybierz świadomie

Bawełna jest materiałem podatnym na ataki szkodników, a skala jej upraw często wiąże się z zastosowaniem szkodliwych pestycydów. Na każdym etapie uprawy i produkcji tkanin jest poddawana kolejnym procesom z udziałem chemicznych substancji. Nie oznacza to, że każda sztuka odzieży z bawełny nieorganicznej jest szkodliwa dla zdrowia, ale wariant ekologiczny będzie bardziej korzystny dla środowiska i społeczeństwa.

Dla delikatnej skóry

Ubrania z bawełny organicznej są bezpieczne dla skóry skłonnej do podrażnień. Jest też dobrym materiałem na lato, bo to miękki i delikatny materiał, który zapewnia odpowiednią wentylację. Są idealne dla osób z alergiami i świetnie sprawdzają się jako podkoszulki. Ubrania wykonane z takich materiałów nie są uszlachetniane i sztucznie zmiękczane, przez co mają naturalny wygląd i korzystny wpływ na nasze samopoczucie.

Obraz
© Shutterstock.com

Dla osób, którym nie jest obojętne, jak powstaje ich odzież

Aby nasze koszulki się nie gniotły, miały trwałe kolory po wielu praniach i jak najdłużej zachowywały swój fason, w procesie produkcji niejednokrotnie są poddawane działaniu substancji chemicznych. Otrzymujemy w ten sposób trwały produkt, który wykonano z materiału naturalnego na 100 proc., ale sam proces jego produkcji nie zawsze pozostaje bez wpływu na środowisko. W przypadku ekologicznego produktu z atestem możemy być pewni, że powstał w odpowiednich warunkach.

Obraz
© iStock.com | Pinkypills

Praktyczna i komfortowa

Naturalne włókno, z którego wykonuje się nasze ubrania, sprawia, że żyjemy zdrowiej. Skóra może oddychać, a proces powstawania jest w pełni naturalny. Zarówno środki ochrony roślin, jak i nawozy pochodzą z natury. Organiczne uprawy są też zdrowsze dla uprawiających je rolników.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (4)
Zobacz także