ModaUbranka na prezent dla malucha. 5 wskazówek, które musisz znać, aby nie popełnić gafy

Ubranka na prezent dla malucha. 5 wskazówek, które musisz znać, aby nie popełnić gafy

Koleżance urodziło się dziecko? Na pewno wybierzesz się z wizytą. Maluchowi warto sprawić mały upominek i często są to ciuszki. Co jednak wybrać, jeśli dotąd nie mieliśmy do czynienia z dziećmi i zwyczajnie nie wiemy jakie ubranka wybrać? Poznajcie nasze wskazówki i propozycje.

Ubranka na prezent dla malucha. 5 wskazówek, które musisz znać, aby nie popełnić gafy
Źródło zdjęć: © Shutterstock.com

25.06.2018 | aktual.: 27.06.2018 11:22

Chłopczyk czy dziewczynka?

Do pewnego momentu prezent odzieżowy dla malucha miał konkretne kolory: niebieskie ubranka kupowano chłopcom, a różowe dziewczynkom. Dodatkowo unikano czerni. Te reguły nie są już stosowane, a my mamy ogromną dowolność w wyborze malutkich koszulek, body i innych rodzajów ubrań dla malucha. Wygodne, bawełniane ubranka można stosować jako niezależny element stroju lub piżamkę. Miękki materiał zapewni dziecku swobodę, a zatrzaski na ramieniu ułatwią przekładanie body przez głowę. Przy wyborze zwróćmy uwaga na to, jaką mamy porę roku. Teraz jest najcieplej, dlatego zabudowane pajacyki są mniej przydatne, niż np. body z krótkimi rękawkami i bez nogawek albo hitowe rampersy. Do momentu, kiedy przyda się cieplejszy pajacyk, maluch może już urosnąć.

Obraz
© Shutterstock.com

Materiał jest bardzo ważny

Delikatna skóra dziecka wymaga odpowiedniej odzieży. Delikatne, koniecznie naturalne tkaniny często są prane, dlatego warto wybrać jasne ubranka z bawełny z atestem. Wielu producentów oferuje bajecznie kolorowe, fantazyjne ubranka w modnym wśród maluchów kolorze granatowym i czarnym. Taki materiał będzie bardziej podatny na blaknięcie.

Na większości metek przeczytasz informację dotyczącą pielęgnacji. Niemowlęce ubrania pierzemy w temperaturze, która często przekracza 60 st. Celsjusza. Jeśli ta wynosi maksymalnie 30 st., prawdopodobnie mamy do czynienia z odzieżą niskiej jakości. Jeśli maluch poplami ubranko, mama nie będzie miała możliwości skutecznego wyprania np. koszulki, bez obawy o to, że ubranko się zniszczy. To też oczywiście kwestia jakości produktów, które kupujemy. Ubranka dla maluchów nie są drogie, ale jeśli chcemy, aby upominek przysłużył się dziecku i jego mamie — postawmy na możliwie najwyższą jakość, czytajmy metki i zwracajmy uwagę na atesty odzieży i tkanin, z których została uszyta.

Obraz
© Shutterstock.com

Rozmiary dziecięcych ciuszków

Wszystkie maluchy osobie nieobeznanej z niemowlęcym światem, wydają się podobnego wzrostu, jednak różnią się między sobą pod wieloma względami. Jest normą, że kupuje się im ubranka, które będą pasować za kilka tygodni lub miesięcy, ale nie powinniśmy popadać w przesadę. Aby przez pomyłkę nie kupić pajacyka za dużego o kilka rozmiarów, spytajmy rodziców o aktualny wzrost dziecka. Warto się upewnić, czy maluch nie ma aktualnych ubrań w nadmiarze. Idealna opcja to dopytanie rodziców, czy nie życzyliby sobie ubranek przydatnych np. za 3 miesiące.

Praktyczne czy oryginalne

Wybór dziecięcych ubrań jest duży i nietrudno zachwycić się bajowymi wzorami i ciekawymi aplikacjami z ulubionymi bohaterami bajek. Niektóre ubranka są prześliczne, a prezent z zasady powinien był ładny i sprawiać radość, jednak wybierz model, który nie ma np. przy szyjce cekinów, które mogłyby zadrapać malucha lub szorstkich aplikacji. Dla nas wydają się uroczą ozdobą i nie odczuwamy ich na skórze jako drapiące, ale cienka skóra malucha może się błyskawicznie zaczerwienić po kontakcie z wypukłymi ozdobami. Dopuszczalne są wszelkiego rodzaju miękkie falbany i tiulowe akcenty oraz płaskie nadruki.

Obraz
© Shutterstock.com
Wybrane dla Ciebie