Ujmująca prostota. Uwielbiamy minimalistyczne sukienki
Zamykasz oczy, wkładasz rękę do szafy i wyjmujesz kilka ubrań. Jaki jest efekt? Możliwe, że skomponowany z nich strój będzie dziwny lub zabawny. Jeśli twoja garderoba jest utrzymana w prostym stylu, taki efekt ci nie grozi, bo wszystko do siebie pasuje. Na ten styl stawiamy najczęściej: prosty, bezpretensjonalny, klasyczny.
21.07.2020 | aktual.: 22.07.2020 13:20
Zalogowani mogą więcej
Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika
Prostota, minimalizm, brak zbędnych ozdób
Minimalistyczny styl wybiera znacznie więcej kobiet niż jeszcze kilka lat temu. Proste ubrania są ekologiczne, bo ten sam produkt wykorzystasz wielokrotnie. Dają więcej możliwości, bo włożysz je do różnych butów, dodatków i okryć. I najważniejsze: są eleganckie, a nawet wyrafinowane. Dużo łatwiej sięgnąć po kolorową, oryginalną sukienkę, które przykuwają wzrok w sklepach, niż ograniczyć się do tych najprostszych. Efekt może jednak przekroczyć oczekiwania i stać się dobrym nawykiem, który pozytywnie wpłynie na nasz styl. Proste rzeczy to więcej zestawów ubrań, różnych możliwości komponowania ich, a zatem... więcej miejsca w szafie. Ekonomicznie, elegancko, niedrogo i ładnie – takie ubrania mają sporo zalet.
Na co należy uważać ubierając się w tym stylu? Głównie na detale, bo nawet mała, odstająca nitka jest bardzo widoczna w prostym stroju. Istotne jest dopasowanie ubrania tak, aby niechcący nie podkreślić niedoskonałości sylwetki np. zbyt ciasną sukienką, a także na ewentualne zabrudzenia, które na prostych ubraniach widać bardzo wyraźnie.
Prostota - kwintesencja elegancji
Trzeba mieć sporo klasy, aby w czasach efektownych, oryginalnych ubrań i różnorodności w modzie mieć odwagę ubierać się w prostym stylu. Klasyczne fasony ubrań mają też tę zaletę, że są pięknym tłem dla tego, co chcielibyśmy podkreślić w wyglądzie (poza samymi ubraniami). Może to być piękny wisiorek, ładna cera, subtelny makijaż, letnia opalenizna albo nowy odcień włosów – wszystko to w oryginalnych stylizacjach po prostu by zniknęło. Jedwab, len, wysokojakościowa bawełna to materiały, na które warto stawiać poszukując minimalistycznych ubrań. Dzięki temu będą trwałe i posłużą nam długi czas, a lepszy materiał doda im też nieco elegancji. Elegancka, trapezowa sukienka może mieć już delikatne ślady użytkowania i możliwe, że nie będziesz jej chciała wkładać np. na wesele, ale jeśli jest wykonana z odpowiedniej tkaniny, przyda się na grilla ze znajomymi czy spacer z dziećmi. Z wymyślną, piękną kreacją nie byłoby tak łatwo.
Proste nie znaczy nudne
Nawet minimalistyczne ubrania musi coś wyróżniać, aby nie były identyczne z kiepskimi produktami. Wprawne oko w mig dostrzega jakość wykończenia prostych ubrań, a także materiału, z którego je uszyto, dlatego proste ubrania (zwłaszcza w eleganckiej wersji i formalnych okolicznościach) powinny się prezentować nienagannie. Sceptycy tego stylu uważają, że tak ubierają się osoby bez pomysłu na siebie oraz nieobeznane z możliwościami, które daje nam moda. To lekka przesada, choć trzeba przyznać, że w szerszym gronie w podobnych, prostych strojach można się poczuć nieswojo i jakby… w uniformie służbowym. Zachowaj nutkę indywidualizmu, nawet jeśli miała się ograniczać do małych kolczyków czy kolorowych sandałów.