UrodaCiało i twarzDepilacja brazylijska – jak ją wykonać?

Depilacja brazylijska – jak ją wykonać?

Depilacja brazylijska – jak ją wykonać?
Maricruz

04.08.2010 10:24, aktual.: 04.08.2010 12:24

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Depilacja brazylijska to metoda usuwania owłosienia z miejsc intymnych i okolic odbytu. Choć kusi wiele kobiet, zwykle niesie za sobą obawy związane z intensywnością bólu. Depilacji brazylijskiej nie powinno się wykonywać samemu. Chyba, że mamy wprawę w posługiwaniu się woskiem, a obok osobę do pomocy. Jak samodzielnie wykonać taki zabieg?

Depilacja bikini - co robić?

Krok 1: Odpowiednia długość włosków

Przytknij włoski w okolicach bikini do ok. 1-1,5 cm, by wosk je złapał. Należy unikać golenia przez co najmniej dwa tygodnie przed planowanym zabiegiem (choć faktyczny czas zależy od tempa wzrostu włosków).

Krok 2: Przygotowanie wosku

Wosk powinien być przygotowany zgodnie ze wskazówkami producenta. Możesz wykorzystać pastę cukrową, która jest o wiele bezpieczniejszym składnikiem. Wosk, szczególnie zbyt mocno rozgrzany, stwarza ryzyko poparzeń. Skóra miejsc intymnych jest bardzo wrażliwa, dobrze jest więc oszczędzić sobie niepotrzebnego bólu.

Krok 3: Nakładanie pasty

Stosuj wosk lub pastę na małych powierzchniach i natychmiast po nałożeniu przyciśnij go paskiem. Odczekaj chwilę, a następnie pociągnij w kierunku przeciwnym od tego, w którym rośnie włos. Nie próbuj zrywać zbyt wiele włosków naraz.

Krok 4: Ilość usuniętych włosków

Usuń tyle włosków, ile chcesz. Tradycyjna depilacja brazylijska uwzględnia całość, tzn. że miejsca intymne pozostają całkowicie nagie. Możesz jednak zostawić 3 cm paseczek lub inny kształt (np. trójkąt).

Krok 5: Granica – naturalna linia wzrostu włosków

Depiluj włoski do miejsca naturalnej linii wzrostu włosków, która znajduje się zwykle 2-4 cm od górnej części nóg.

Krok 6: Depilacja okolic odbytu

Usuwanie owłosienia z tylnej partii miejsc intymnych nastręcza więcej trudności. Możesz poprosić kogoś o pomoc lub skorzystać z lustra i pogimnastykować się sama.

Krok 7: Użyj pęsety

Niektóre pojedyncze włoski są wyjątkowo oporne na wosk. Użyj więc pęsety, by je usunąć. Nie obawiaj się bólu, miejsce zostało już znieczulone i uodpornione w czasie używania wosku.

Krok 8: Pielęgnacja po depilacji

Po zakończeniu depilacji użyj aloesu, zasypki dla niemowląt, oliwki lub łagodnego balsamu, by nawilżyć skórę. Po usunięciu włosków może wystąpić zaczerwienienie. Powinno ustąpić po kilku lub kilkunastu godzinach.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także