ycipk-2bvahl

W Arabii Saudyjskiej brat próbował zabić siostrę. Nasłał płatnych zabójców

Brytyjski etolog przeprowadził wywiad z kobietą, która uciekła z Arabii Saudyjskiej. "Mój własny brat próbował nasłać na mnie płatnych zabójców" - wyznała.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Kobieta musiała uciekać z Arabii Saudyjskiej
Kobieta musiała uciekać z Arabii Saudyjskiej (Youtube.com)
ycipk-2bvahl

Richard Dawkins, teoretyk ewolucji biologicznej, rozmawia z młodą saudyjską ateistką Raną Ahmad, autorką nowej książki "Frauen dürfen hier nicht träumen" (w wolnym tłumaczeniu: "Kobietom tutaj nie wolno marzyć"). Omawiają sytuację niewierzących osób w Arabii Saudyjskiej i sposób, w jaki ona pozyskała nadzieję na lepsze życie.

Rana Ahmad została wychowana jako muzułmanka w Arabii Saudyjskiej. Nie chciała jednak mieć do czynienia z kulturą i religią panującą w jej kraju. Kobieta obecnie mieszka w Niemczech.

Głównym powodem jej ucieczki były naciski ze strony społeczeństwa. W Arabii Saudyjskiej kobieta nie mogła działać swobodnie jako wolna istota ludzka. Miała ograniczone prawa i zasadniczo była kontrolowana przez mężczyzn w rodzinie. Co więcej, islam nie przekonał jej - jest ateistką.

ycipk-2bvahl

Dla wielu odejście od islamu oznacza przestępstwo karane śmiercią. Przede wszystkim przynosi to hańbę rodzinie. Rana Ahemd postanowiła zawalczyć o swoje prawa i odważyła się zbuntować. Rodzina jej tego nie wybaczy, a własny brat próbował nasłać na nią płatnych zabójców.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: Arabia Saudyjska: Rozpoczęła się pielgrzymka do Mekki

ycipk-2bvahl
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-2bvahl

ycipk-2bvahl
ycipk-2bvahl