Trwa ładowanie...

Worek cementu na małych plecach. Ile naprawdę ważą plecaki naszych dzieci?

Podręczniki, książki do ćwiczeń, piórnik i może jeszcze strój na W-F – to wszystko pomieści uczniowski plecak, który jak się okazuje może ważyć nawet 7 czy 8 kg! Przy wadze dziecka od 30 do 40 kg to jedna czwarta ich ciała! To tak jakby dorosła osoba na swoich plecach nosiła do pracy zdrowego przedszkolaka! Sprawdzamy, ile może ważyć średni plecak polskiego ucznia. Czekamy na wasze maile!

Worek cementu na małych plecach. Ile naprawdę ważą plecaki naszych dzieci?Źródło: 123RF.COM
d19wkln
d19wkln

Tymczasem Sanepid przypomina, że waga plecaka z jego zawartością nie powinna przekraczać maksymalnie 10-15% wagi ciała. Niestety zasady te bardzo rzadko są przestrzegane, a plan lekcji nie jest układany tak, by ułatwiać sprawę. Są bowiem dni, gdy plecak jest wyjątkowo lekki (z racji większej liczby przedmiotów bez książek) i takie, gdy waży bardzo dużo. Poza tym dzieci – oprócz książek – noszą w plecakach mnóstwo innych rzeczy – artykuły plastyczne, zestawy do ćwiczeń czy na basen, słowniki i dodatkowe książki. Większość zwykle na prośbę nauczyciela.

Kilka dni temu jeden z rodziców pokazał zdjęcie, na którym waży plecak córki.
- Plecak w 4 klasie… 7,5 kg! To tak, jakbym codziennie nosił worek cementu do biura – skomentował.

Temat zbulwersował internautów, którzy namiętnie zaczęli komentować fotografię i ważyć plecaki swoich dzieci. Widząc, jak duży jest to problem, postanowiliśmy zaprosić was do udziału w małym eksperymencie.
Zważcie plecaki swoich pociech, a zdjęcie plecaka wraz z informacją o jego wadze prześlijcie na adres: *dziejesie@wp.pl *Dopiszcie także, w której klasie jest wasze dziecko i ile waży. Jesteśmy bardzo ciekawi, ile kilogramów może mieć średni plecak polskiego ucznia? *Na maile i wasze zdjęcia czekamy do 20 października. *

Szukasz ubrań i zabawek dla dzieci w wieku 0-14 lat? Zobacz promocje i kody rabatowe na Smyk kody rabatowe.

d19wkln
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d19wkln