Trwa ładowanie...
d2j0w24

Wydłuż i podkręć rzęsy w kilka sekund. Wystarczy właściwie trzymać szczoteczkę

Malowanie rzęs to jeden z najprzyjemniejszych momentów w trakcie robienia makijażu. Jest ukoronowaniem cieniowania oczu lub nałożenia na powieki eyelinera. Nawet, jeśli nie malujemy całej twarzy, użycie tuszu do rzęs od razu upiększa nasze oczy i odświeża spojrzenie. Jak poprawnie je malować, żeby podkreśliły kształt naszego oka i wyglądały perfekcyjnie?
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Długie i mocne rzęsy to makijażowy hit od wielu sezonów
Długie i mocne rzęsy to makijażowy hit od wielu sezonów (Shutterstock.com)
d2j0w24

SPOSÓB MALOWANIA
Malowanie rzęs może wydawać się banalną czynnością, jednak potrafi sprawić sporo problemów. Przede wszystkim zdecyduj się na odpowiednią formułę tuszu, który najbardziej pasuje do twoich rzęs. Długim, ale rzadkim przyda się tusz pogrubiający, z kolei właścicielki rzęs gęstych, ale niezbyt długich powinny wybrać ten wydłużający. Jeśli chcesz wydłużyć i pogrubić rzęsy, używaj tego, który zwiększa objętość. Malowanie rzęs rozpocznij od nasady górnych rzęs. Wykonuj szczoteczką zygzakowate ruchy, by zapobiec sklejaniu się rzęs. Następnie sprawnym ruchem przejedź końcówki rzęs. Czynność powtórz przynajmniej raz, odczekując chwilę przed nałożeniem kolejnej warstwy tuszu.

KSZTAŁT OKA
Każda z nas ma inną twarz i inny kształt oczu. Za pomocą ułożenia szczoteczki w dany sposób możemy korygować i zmieniać optycznie rozmiar, i kształt naszych oczu. Możemy je powiększyć, bardziej otworzyć, ale także im zaszkodzić. Dlatego ważne jest, by robić to poprawnie i mieć świadomość tego, jak ukształtowane jest nasze oko. Jeśli twoje oczy są wąskie, trzymaj szczoteczkę równolegle do podłogi i rób pociągłe ruchy od nasady do końca rzęs, zarówno na górnych, jak i dolnych rzęsach. Takie ułożenie szczoteczki sprawi wrażenie bardziej otwartych, okrąglejszych oczu. Jeśli za to chcesz osiągnąć efekt kociego oka, trzymaj szczoteczkę ukośnie, skupiając się głównie na zewnętrznych górnych rzęsach. Posiadaczki bardzo długich dolnych rzęs powinny bardzo delikatnie je malować. Pod grubo pomalowanymi mogłyby tworzyć się cienie w postaci pionowych kresek, które zaburzałyby kształt oka. Jeśli z kolei zewnętrzny kącik lekko opada, powinnaś skupić się jedynie na górnych rzęsach.

SZTUCZKI I RADY
Istnieje kilka sztuczek, które w pozytywny sposób wpłyną na wygląd i kondycję rzęs. Jeśli chcesz je wzmocnić, zamiast wydawać sporą kwotę na odżywkę, zainwestuj w olej rycynowy, który znajdziesz w każdej aptece. Po wykonaniu demakijażu posmaruj delikatnie rzęsy olejem i zostaw na noc. Włoski wzmocnią się i będą odżywione. Wizualne pogrubienie rzęs osiągniesz, gdy po nałożeniu pierwszej warstwy tuszu obsypiesz je sypkim pudrem, a następnie ponownie pomalujesz. Puder oblepi włoski i sprawi, że będą wyglądały na dużo grubsze.

Zobacz też: Studio Urody: Długie i gęste rzęsy

d2j0w24

Podziel się opinią

Share

d2j0w24

d2j0w24