Trwa ładowanie...
d39gzsb

Zaproszenia – inne spojrzenie

Zaproszenia ślubne to jeden z ważniejszych elementów przygotowań do ceremonii. Detal ten goście zobaczą jako pierwszy, a jak wszyscy wiemy – pierwsze wrażenie bywa najważniejsze. Młoda Para, chcąc wypaść dobrze i zasygnalizować gościom, czego mogą się spodziewać, powinna dobrze przemyśleć wybór zaproszeń.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Zaproszenia – inne spojrzenie
(magazynwesele.pl)
d39gzsb

Zaproszenia ślubne to jeden z ważniejszych elementów przygotowań do ceremonii. Detal ten goście zobaczą jako pierwszy, a jak wszyscy wiemy – pierwsze wrażenie bywa najważniejsze. Młoda Para, chcąc wypaść dobrze i zasygnalizować gościom, czego mogą się spodziewać, powinna dobrze przemyśleć wybór zaproszeń.

Obecnie istnieje cały wachlarz usług związanych z wykonywaniem inwitacji ślubnych. Firmy prześcigają się w pomysłach, chcąc sprostać wciąż zmieniającym się oczekiwaniom klientów. Wiele Par zastanawia się jednak, czy stworzenie zaproszeń ślubnych zlecić innym, czy też wykonać je samemu. Samodzielne wykonanie to niewielki koszt, ale i długa, żmudna praca. Jeżeli macie czas, pomysł i zdolności manualne – wasze zaproszenia będą wyjątkowe!

Realizację inwitacji możecie zlecić również profesjonalistom, którzy zaprojektują je za was. Przed odebraniem zaproszeń warto poprosić o próbny wydruk, aby sprawdzić, czy wszystkie detale wam odpowiadają. Jeżeli sami chcecie stworzyć tekst inwitacji – powinniście zapytać o taką możliwość.

d39gzsb

Wiele drukarni oferuje wykonanie zaproszeń według przesłanego projektu. Tutaj możecie zdać się na waszą wyobraźnię i na wzorze umieścić motyw lub kolor przewodni wesela, własnoręcznie przygotowaną grafikę albo wspólne zdjęcie. Najprostszym i najszybszym rozwiązaniem jest zakup gotowego szablonu.

(fot. magazynwesele.pl)

Wybór – na co zwrócić uwagę?

Nie odkładajcie wyboru zaproszeń na ostatnią chwilę. Zróbcie to 3-4 miesiące przed uroczystością, gdy lista gości jest już gotowa. Wówczas należy pomyśleć nad formą, treścią i kwotą. Do drukarni należy się udać 2-3 miesiące przed imprezą. Goście powinni otrzymać zaproszenia przynajmniej z dwumiesięcznym wyprzedzeniem. Muszą mieć czas na zakup prezentu, zorganizowanie urlopu etc.

d39gzsb

Przy wyborze inwitacji zwróćcie uwagę na rodzaj i kolor druku, czcionkę (poważne osoby wybierają zazwyczaj standardowe, młodzi – oryginalne i nowoczesne), styl, jakość, tekst, rozmieszczenie cytatów oraz personalizacje.

Zaproszenia powinny zawierać wkładkę, na której możecie umieścić prośbę o potwierdzenie przybycia wraz z waszymi numerami kontaktowymi. Dzięki temu zorientujecie się, ile stolików czy noclegów powinniście zarezerwować. Jeżeli nie chcecie, aby goście obdarowali was kwiatami, informację o tym, co powinni ze sobą przynieść, również należy zamieścić na wkładce.

Wyraźcie siebie

Pamiętajcie, że zaproszenia ślubne, choć niewątpliwie są waszą wizytówką, powinny przede wszystkim podobać się wam i do was pasować. Zanim dokonacie wyboru, przyjrzyjcie się formie i treści, które mają oddawać wasz charakter i upodobania. Jeżeli organizujecie wesele tematyczne lub w danym kolorze, wybierzcie zaproszenia pasujące do charakteru imprezy. Zamiast powielanych tekstów zamieśćcie tam coś, co wyraża właśnie was – fragment książki, którą oboje lubicie, wasze powiedzonka, motta, zdjęcie. Młodzi wybierają coraz bardziej odważne, wesołe, stylizowane teksty.

d39gzsb

W dniu ślubu liczą się przede wszystkim wasze upodobania, a nie zadowolenie gości. Nie bójcie się oryginalności!

Nasze typy:

1. Styl retro (vintage). Zaproszenia tego typu zawierają elementy rustykalne (pastele, kwiaty). Często przyozdobione zostają ponadczasową koronką, która wnosi nutkę romantyzmu i wytworności.

2. Styl folk. Charakteryzuje się fantazyjnymi, wyrazistymi wzorami (kwiaty, paski, rozmaite motywy ludowe, np. pawie pióra).

d39gzsb

3. Technika laserowa obfituje we wzory z motywami koronkowymi, ornamentami oraz napisami. Jest ona wyrazem zarówno nowoczesności, jak i romantyzmu połączonego z elegancją.

4. Zaproszenia w formie biletu do teatru, wezwania lub kartki z kalendarza. To idealna koncepcja na zabawne, nowoczesne przyjęcie weselne, zwłaszcza dla młodych ludzi.

5. Styl PRL. Zaproszenia tego typu mają formę kartek na mięso czy kuponów. Będą one doskonałym uzupełnieniem wesela tematycznego w klimacie tamtych lat.

(fot. magazynwesele.pl)

Oficjalne wydanie internetowe „Magazynu Wesele”: magazynwesele.pl /Joanna Marona

d39gzsb

Podziel się opinią

Share

d39gzsb

d39gzsb