Zbierz i zalej octem. Później sobie podziękujesz

Choinki są pięknym elementem dekoracji świątecznych, dopóki nie zaczynają gubić igieł. Wtedy stają się problematyczne - musimy często sprzątać i odkurzać podłogę. Nie trzeba ich wyrzucać. Można je wykorzystać w pożyteczny sposób.

Choinka gubi igły? Nie wyrzucaj
Choinka gubi igły? Nie wyrzucaj
Źródło zdjęć: © Getty Images

Żywa jodła kaukaska i świerk pospolity wydają się być idealnym wyborem na bożonarodzeniowe drzewko - pięknie wyglądają i do tego wspaniale pachną. Jednak mają jedną poważną wadę - szybko gubią igły i potrafią robić bałagan na podłodze. Większość osób po prostu zbiera je i wyrzuca do kosza na śmieci, ale to błąd. Dzięki igłom choinkowym możemy np. skuteczniej sprzątać czy zrelaksować się w przyjemnej kąpieli.

Niecodzienne zastosowanie igieł choinkowych

Igły z choinki mogą być przydatne w porządkach domowych. Możesz wykorzystać je do stworzenia własnego detergentu, który sprawi, że czyszczone powierzchnie i naczynia będą błyszczeć. Nie ma znaczenia jakiego rodzaju igły użyjesz - te pochodzące ze świerku, jodły lub sosny będą równie skuteczne. Jak to zrobić?

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Potrzebujesz słoika o pojemności 1 litra. Wrzuć do niego igły, a następnie zalej je octem i dokładnie zakryj. Zostaw na około 2-3 tygodnie, po czym odcedź i rozcieńcz wodą w równych proporcjach. Przelej gotowy roztwór do pojemnika z dozownikiem. Używaj do polerowania luster, szyb i naczyń kuchennych. A to nie wszystko - środek ten pomoże również usunąć osad z kabiny prysznicowej oraz sprawdzi się do mycia podłóg i wycierania kurzu z mebli.

Inne sposoby na zużycie opadłych igieł

Co zrobić z nadmiarem igieł? Możesz wykorzystać je do stworzenia woreczka zapachowego do szafy. Wystarczy umieścić igły, które opadły z choinki, w materiałowym woreczku razem z wacikiem nasączonym spirytusem. Następnie połóż go w szafie, szufladzie lub nawet w samochodzie, aby cieszyć się przyjemnym, leśnym zapachem.

Użyj odpadki z choinki do przygotowania aromatycznej soli do kąpieli. Wystarczy rozłożyć garść igieł na tacy i suszyć je na kaloryferze przez całą noc. Następnego dnia zmielić je w malakserze na drobny pył i wymieszać z gruboziarnistą solą. Przełożyć mieszankę do słoika, dokładnie zakręcić i odstawić na 2-3 dni. Gotową, aromatyczną sól można wykorzystać do kąpieli, dodając 2-3 łyżki do wody.

Igliwie możesz wykorzystać w ogrodzie jako naturalną ściółkę. Pomaga zatrzymać wodę w glebie i chroni rośliny przed zimowym chłodem. Ze względu na swoje właściwości zakwaszające może być używane do uprawy roślin kwasolubnych, takich jak wrzosy, różaneczniki, azalie i hortensje.

Zapraszamy na grupę FB - #Samodbałość. To tu będziemy informować na bieżąco o wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło artykułu:WP Kobieta
choinkaświętaporady

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (0)