Blisko ludziZnaleziono 10-latka z Krakowa. Chłopiec wsiadł do pociągu do Wieliczki

Znaleziono 10‑latka z Krakowa. Chłopiec wsiadł do pociągu do Wieliczki

Znaleziono 10-latka z Krakowa. Chłopiec wsiadł do pociągu do Wieliczki
Źródło zdjęć: © East News
Agata Porażka
26.05.2019 18:41, aktualizacja: 26.05.2019 18:58

10-letni Jakub był ze swoim ojcem w Galerii Krakowskiej, gdy wsiadł do windy i zaginął. Chłopiec cierpi na autyzm. Po udostępnieniu informacji w mediach udało się go znaleźć.

Jakub ostatni raz był widziany około południa w centrum Krakowa. Jak relacjonuje w rozmowie z RMF FM podinsp. Katarzyna Cisło z małopolskiej policji, w tamtejszej Galerii Krakowskiej chłopiec miał wsiąść do windy, przejechać dwa piętra i zobaczyć się z ojcem. Niestety, do spotkania nie doszło.

Dziesięciolatek ma 150 cm wzrostu, ciemne oczy i blond włosy do ramion. Gdy był widziany ostatni raz, miał na sobie zieloną koszulkę z żółtym napisem, ciemnogranatowe dżinsy oraz sportowe, czarne buty z białą podeszwą.

Jak podkreślała policjantka, chłopiec cierpi na autyzm, ale jest komunikatywny. Jakub był poszukiwany przez krakowską policję, MPK oraz PKP.

Dzięki informacjom podanym w mediach udało się zlokalizować chłopca około godziny 18. Jakub pojechał pociągiem podmiejskim do Wieliczki, w której znajduje się jego rodzinny dom.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl