Gwiazdy"Życie to nie bajka". Anna Kalczyńska prosi o pomoc dla telefonu zaufania

"Życie to nie bajka". Anna Kalczyńska prosi o pomoc dla telefonu zaufania

Anna Kalczyńska prosi o wsparcie dla telefonu zaufania dla dzieci i młodzieży
Anna Kalczyńska prosi o wsparcie dla telefonu zaufania dla dzieci i młodzieży
Źródło zdjęć: © AKPA

18.01.2022 12:49

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Anna Kalczyńska to kolejna gwiazda, która skomentowała zakończenie finansowania telefonu zaufania dla dzieci i młodzieży. Wcześniej kontrowersyjną decyzję rządu skrytykowała również Kinga Rusin. Dziennikarki TVN apelują o wsparcie dla Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę.

Anna Kalczyńska zamieściła na Instagramie post, w którym skomentowała decyzję o zaprzestaniu finansowania linii 116 111, która stanowi telefon zaufania dla młodych ludzi. Wczoraj Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę ogłosiła, że w 2022 roku inicjatywa nie może liczyć na wsparcie rządu. Wiadomość obiła się szerokim echem w mediach. Sprawę skomentowało wiele znanych osób, m.in. Kinga Rusin, która zaapelowała o udział w zbiórce środków na rzecz telefonu zaufania. Do apelu dołączyła Anna Kalczyńska.

"Są dzieci, które czują się tak samotne...". Anna Kalczyńska o zdrowiu psychicznym polskich dzieci

Anna Kalczyńska, prywatnie mama trojga dzieci, zamieściła na Instagramie post, w którym zwraca uwagę na problem zdrowia psychicznego dzieci w Polsce. Zauważa, że telefon zaufania dla wielu z nich był jedyną formą wsparcia w trudnych sytuacjach. Do wypisu dołączyła zdjęcie czworga dzieci oglądających bajkę. Fotografia jest symboliczna, bo dziennikarka pisze, że w Polsce każdego dnia czworo dzieci próbuje odebrać sobie życie.

"Nie każdy dzień jest Wigilią, nie każdy ma szczęście w życiu, przychodząc na świat w rodzinie, uważnej na potrzeby i kłopoty, z którymi trzeba się mierzyć". - stwierdza.

"Życie to nie bajka. Są dzieci, które czują się tak samotne, że nie mają nikogo, z kim mogłyby porozmawiać.." - pisze Kalczyńska. "Czy wiecie, że rocznie ponad 1200 dzieciaków próbuje odebrać sobie życie? To czworo dzieci dziennie" - dodaje.

"Obecna władza nie wierzy, by psychologiczne wsparcie dzieci było ważne"

W dalszej części wpisu Anna Kalczyńska negatywnie ocenia obecny rząd, który jej zdaniem, nie podchodzi systemowo do problemów dzieci i młodzieży. Nie zabrakło również słów krytyki wobec Ministra Edukacji Przemysława Czarnka.

"Żyjemy w realiach, w których obecna władza nie wierzy, by psychologiczne wsparcie dzieci było ważne na tyle, by systemowo zmieniać tę sytuację. PIS odrzucił plany dofinansowania psychiatrii dziecięcej. Minister Edukacji publicznie trywializuje problemy psychiczne młodzieży" - czytamy na profilu gwiazdy "Dzień dobry TVN".

Dziennikarka apeluje, by wziąć udział w publicznej zbiórce pieniędzy, której celem jest wsparcie finansowe telefonu zaufania prowadzonego przez Fundację Dajemy Dzieciom Siłę.

Zapraszamy na grupę FB - #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (227)
Zobacz także