Trwa ładowanie...

10 pomysłów na romantyczną randkę w środku lata

Piknik pod gwiazdami zamiast kolacji w czterech ścianach restauracji, koncert pod chmurką przyjemniejszy niż w dusznym klubie albo taniec boso na trawie, a nie w głośnej dyskotece. Piękna pogoda zachęca do tego, żeby przeżywać wspólne chwile bliżej natury. Gdzie zaprosić swoją drugą połówkę na niezapomnianą randkę?

Share
10 pomysłów na romantyczną randkę w środku lata
Źródło: 123RF.COM
d35q92v

Piknik na plaży
Niezależnie od tego, czy zaproszenie obejmuje także bilet na rajską wyspę, na pociąg na Hel, czy tylko na autobus nad Wisłę, na plaży o zachodzie słońca trudno nie dać się porwać namiętności. Zwłaszcza jeśli przygotujesz piknik z szampanem, truskawkami i ostrygami. Zadbaj o koc, oprawę muzyczną i świece, a kolacja przedłuży się do późnych godzin nocnych.

Wycieczka rowerowa po mieście
Zamiast podróżować palcem po mapie, poznaj swoje najbliższe, a często nieodkryte, okolice na rowerze. Możesz wypożyczyć rower miejski, holenderkę z wiklinowym koszykiem albo kolarzówkę dla bardziej doświadczonych rowerzystów, a potem wyznaczyć trasę, np. śladami ulubionych bohaterów literackich swojej drugiej połówki – "Jeżycjady" w Poznaniu, "Złego" w Warszawie, czy kryminałów Marka Krajewskiego we Wrocławiu. Nie zapomnij o prowiancie, bo na szlaku można wyznaczyć miejsce na piknik.

d35q92v

Kino pod chmurką
Zamiast w klimatyzowanych salach multipleksów filmy oglądać można na plaży, w cieniu gór albo w sercu miasta. Zwłaszcza jeśli w ciągu roku narobiło się kinowych zaległości. W 34 miastach, miasteczkach, wakacyjnych kurortach przez całe lato odbywają się bezpłatne filmowe pokazy w ramach Filmowego Lata z Orange i Multikinem. Sprawdź, może właśnie wybierasz się w jedno z tych miejsc – na Mazury, do Białowieży, Zamościa czy w Karkonosze? W repertuarze znajdziesz największe hity festiwalowe, wakacyjne evergreeny wprawiające w doskonały nastrój, takie jak "Najlepsze najgorsze wakacje", "Za jakie grzechy, dobry boże", "Last Vegas" czy "Nietykalni". Do szczęścia potrzeba już tylko towarzystwa ukochanej osoby i sporej dawki popcornu.

Przyjęcie w ogrodzie
Przyjmij zaproszenie przyjaciół, zorganizuj przyjęcie niespodziankę albo urządź imprezę tylko dla was dwojga. Ważne, żeby w ogrodzie (przydomowym albo restauracyjnym) zabłysły kolorowe żarówki. Playlista? Zgodna z upodobaniami ukochanej osoby, ale z uwzględnieniem odpowiedniej liczby wolnych tańców. Za parkiet posłuży świeżo skoszona trawa, po której najlepiej chodzi się boso.

Dzień, weekend, tydzień w spa
W zależności od tego, jak bardzo twoja druga połówka potrzebuje relaksu, wykup dla was obojga pakiet w day spa w mieście albo zorganizuj wypad za miasto – na weekend bądź kilka dni. Najprzyjemniejsze są zabiegi dla niej i dla niego, np. wspólne masaże, które pozwolą wam nie tylko się rozluźnić, ale też pobudzą zmysły.

Kurs – np. gotowania, nurkowania, tańca
Nic tak nie łączy, jak wspólna pasja. Nawet pary, które wykonują diametralnie różne zawody, potrzebują wspólnych projektów. Latem warto wykorzystać to, że dni są dłuższe, więc po wyjściu z biura zostaje jeszcze dobrych kilka godzin do wieczora. Zamiast siedzieć przed telewizorem, można wreszcie spełnić marzenie o tym, żeby nauczyć się gotować, nurkować, tańczyć. Niezależnie od tego, jaka jest wasza wspólna pasja, kurs, podczas którego możecie się sprawdzić, stawiać sobie wyzwania, a nawet odrobinę rywalizować, podniesie temperaturę związku.

d35q92v

Przygoda na łonie natury – kajaki, łowienie ryb, wspinaczka po górach
Aktywny wypoczynek sprawi, że będziecie mieli co wspominać. Wypad na łono natury, gdzie czekają was przygody, nawet te ekstremalne, pozwoli wam sprawdzić się w nowych sytuacjach, budując wzajemne zaufanie. A ileż przy tym zabawy! Z miejsc godnych polecenia sprawdźcie weekendowe spływy rzekami Podlasia, szczególnie w okolicach doliny Biebrzy, rajdy konne po Bieszczadach czy rejsy żeglarskie na Mazurach.

Festiwal muzyczny pod gołym niebem
Choćby w rodzinnym mieście. Randka, podczas której możecie się poczuć, jakbyście znowu mieli kilkanaście lat, odświeży każdą relację. Nie mówiąc o tym, że podobny gust muzyczny to jeden z punktów na liście cech "idealnego partnera".

Szaleństwo w parku rozrywki
Pozwól drugiej połówce znów poczuć się jak dziecko. Diabelski młyn, dom strachów i gokarty to stała scenografia randek z amerykańskich filmów dla młodzieży. Taki program może być punktem wyjścia do poznania ukochanej osoby jeszcze bliżej. O czym marzyła jako dziecko, co ją najbardziej cieszyło, czego się bała? Te rozmowy najlepiej toczyć przy wacie cukrowej, włoskich lodach i popcornie.

Food trucki zamiast clubbingu
W każdym większym mieście w Polsce w wakacje zdarzają się zloty food trucków – w Warszawie na błoniach Stadionu Narodowego czy na Nocnym Markecie, zorganizowanym na nieczynnych peronach dawnego Dworca Głównego, na Malcie w Poznaniu czy na Wałach Chrobrego w Szczecinie. Zamiast kolacji w drogiej restauracji ukochanej osobie można zafundować kilka doświadczeń kulinarnych w jedną noc. A poznając lepiej jej smaki, głębiej wchodzisz w jej świat.

Materiał przygotowany przy współpracy z Orange Polska

d35q92v

Podziel się opinią

Share
d35q92v
d35q92v