Blisko ludzi11 listopada. Małgorzata Socha apeluje o wzajemny szacunek

11 listopada. Małgorzata Socha apeluje o wzajemny szacunek

11 listopada. Małgorzata Socha apeluje o wzajemny szacunek
Źródło zdjęć: © East News
Karolina Błaszkiewicz
11.11.2019 14:33, aktualizacja: 11.11.2019 14:48

Biało-czerwona flaga na tle nieba – takie zdjęcie na swoim profilu w mediach społecznościowych opublikowała Małgorzata Socha. Patriotyczny gest aktorki ma głębszy sens.

"Dzisiaj Dzień Niepodległości! Szanujmy i kochajmy naszą Ojczyznę, dbajmy o nią wspólnie" – czytamy słowa Małgorzaty Sochy. Aktorka była wychowywana w miłości do Polski. Jej tata był pilotem wojskowym. Tego patriotyzmu wyniesionego z domu Socha uczy swoje trzy córki.

Małgorzata Socha – święto niepodległości

#

Gwiazda seriali, znana m.in. z roli Wioli w "Brzyduli", pisze wprost, że kocha Polskę. Nie chce podziałów, pragnie widzieć zjednoczonych ludzi. Jak na jej apel zareagowali fani? "Pięknie", "Wspaniale" – przewija się w komentarzach.

Ale widzimy też taki: "Niestety mam wrażenie, że nie dbamy. Nie potrafimy szanować tego, co mamy. Wolność nie jest dana raz na zawsze i trzeba o tym pamiętać. Łatwym celem jest kraj podzielony wewnętrznie, a u nas podziałów dokonują politycy, szczując jednych przeciw drugim z każdej opcji politycznej". Socha jeszcze na to nie odpowiedziała.

Z kolei z okazji 11 listopada Tomasz Sekielski przypomniał nam, jacy potrafimy być dobrzy, a zarazem poddawać się złu. Na instagramowym profilu dziennikarza pojawiła się poruszająca grafika. Przedstawia flagę Polski, a na niej grubą czcionką napisane jest: "Narodowe święto - niepodległości, polskości, wolności, miłości, wartości, sprawiedliwości, solidarności, moralności, wierności, świętości (…)". To na białym, a na czerwonym: "Czołobitności, hardości, złości, zarozumiałości, wrogości, pyszałkowatości, marności, wyniosłości, obcości, inności, samotności, zawiści".

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl