ModaAgata Duda w restauracji prowadzonej przez osoby niewidome. Postawiła na biel

Agata Duda w restauracji prowadzonej przez osoby niewidome. Postawiła na biel

Agata Duda w restauracji prowadzonej przez osoby niewidome. Postawiła na biel
Źródło zdjęć: © prezydent.pl
Karolina Błaszkiewicz

08.11.2019 12:40, aktual.: 08.11.2019 14:10

Agata Duda zjadła posiłek niemal w całkowitych ciemnościach. A to w ramach poznawania codzienności osób niewidomych. Na spotkanie wybrała się w białym, dopasowanym kostiumie.

"Podczas wspólnego posiłku w zupełnej ciemności Małżonka Prezydenta rozmawiała z pracownikami lokalu o ich doświadczeniach zawodowych, codzienności osób niepełnosprawnych oraz o ich różnorodnych pasjach i zainteresowaniach. Gospodarze opowiedzieli o działalności restauracji oraz o wrażeniach gości, którzy w nieznanych wcześniej warunkach wykonują codzienne, proste czynności" – czytamy o wizycie pierwszej damy w restauracji prowadzonej przez niewidomych na stronie prezydenta o wizycie.

Agata Duda – spotkanie z osobami niewidomymi

#

Na zdjęciach z wyjątkowego wydarzenia widzimy, jak Agata Duda wkracza do ciemnej sali. Z opisu dowiadujemy się, że musiała trafić do stolika, zlokalizować przed sobą talerz, czy nalać sobie wody - właściwie nie widząc. Zadaniem pierwszej damy było również zgadnąć, co zjadła. "Na zakończenie spotkania, już w świetle świec Małżonka Prezydenta miała okazję zweryfikować, czy prawidłowo rozpoznała zaserwowane potrawy oraz podzielić się swoimi odczuciami i obserwacjami" – informują nas pracownicy biura prasowego Agaty Dudy.

Obraz
© prezydent.pl

"Pierwsza Dama pogratulowała zarówno samej idei stworzenia tego typu działalności, jak i realizacji tak niełatwego przedsięwzięcia, które tworzy wartościowe i bardzo potrzebne miejsca pracy dla osób niewidzących, wspierając jednocześnie podopiecznych fundacji" – dodano.

Duda w białym kostiumie a’la Chanel, składającym się ze spódnicy i marynarki z czarnymi wykończeniami wyglądała stylowo i z klasą. Na taką kolację to wybór w sam raz.

Obraz
© prezydent.pl

Zobacz także: Hanna i przyjaciele. W kuchni Lis Małgorzata Rozenek

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (120)
Zobacz także