Trwa ładowanie...
d2ybk9c

Agata Młynarska broni konwencji stambulskiej. Dziennikarka nie przebiera w słowach

Agata Młynarska chętnie zabiera głos w tematach dotyczących sytuacji kobiet i staje w ich obronie. Popularna prezenterka krytykuje pomysł wypowiedzenia tzw. konwencji antyprzemocowej.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Agata Młynarska pokazała swój sprzeciw
Agata Młynarska pokazała swój sprzeciw (East News)
d2ybk9c

Polski rząd ogłosił, że rozważa pomysł wypowiedzenia konwencji stambulskiej, która ich zdaniem szkodzi polskiej rodzinie i stanowi swego rodzaju atak na tradycyjne wartości.

Agata Młynarska broni konwencji stambulskiej

Sprawa podzieliła społeczeństwo, ponieważ zdaniem wielu konwencja jest dokumentem, który daje ofiarom przemocy domowej narzędzia do obrony, a wypowiedzenie go może być równoznaczne z pogorszeniem już i tak kiepskiej sytuacji tych osób, które doświadczają przemocy.

d2ybk9c

Do grona przeciwników wypowiedzenia konwencji należy Agata Młynarska. Dziennikarkę zaniepokoił pomysł władzy i postanowiła skomentować go za pośrednictwem mediów społecznościowych.

"Mówię głośne NIE dla wypowiedzenia konwencji stambulskiej! Potrzebna nam przede wszystkim współpraca rządów i organizacji pozarządowych oraz osób prywatnych, aby chronić ofiary przemocy i pomagać im uwolnić się od piekła na ziemi. Nie ma tu ideologii czy drugiego dna. Jest jedynie szansa na więcej możliwości pomocy ofiarom. Potrzebna jest dobra wola ponad podziałami!" - napisała.

Internauci są podzieleni. W komentarzach nie brakuje zarówno tych, którzy wtórują Młynarskiej, jak i osób o odmiennych poglądach. To pokazuje, jak bardzo istotny temat poruszyła dziennikarka i jak bardzo potrzebna jest merytoryczna debata społeczna.

Szalona moda z Hongkongu. Alicja Werniewicz, stylistka gwiazd o trendach na lato 2020

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2ybk9c

Podziel się opinią

Share

d2ybk9c

d2ybk9c