GwiazdyAgata Młynarska broni konwencji stambulskiej. Dziennikarka nie przebiera w słowach

Agata Młynarska broni konwencji stambulskiej. Dziennikarka nie przebiera w słowach

Agata Młynarska pokazała swój sprzeciw
Agata Młynarska pokazała swój sprzeciw
Źródło zdjęć: © East News
Klaudia Stabach
30.07.2020 15:41

Agata Młynarska chętnie zabiera głos w tematach dotyczących sytuacji kobiet i staje w ich obronie. Popularna prezenterka krytykuje pomysł wypowiedzenia tzw. konwencji antyprzemocowej.

Polski rząd ogłosił, że rozważa pomysł wypowiedzenia konwencji stambulskiej, która ich zdaniem szkodzi polskiej rodzinie i stanowi swego rodzaju atak na tradycyjne wartości.

Agata Młynarska broni konwencji stambulskiej

Sprawa podzieliła społeczeństwo, ponieważ zdaniem wielu konwencja jest dokumentem, który daje ofiarom przemocy domowej narzędzia do obrony, a wypowiedzenie go może być równoznaczne z pogorszeniem już i tak kiepskiej sytuacji tych osób, które doświadczają przemocy.

Do grona przeciwników wypowiedzenia konwencji należy Agata Młynarska. Dziennikarkę zaniepokoił pomysł władzy i postanowiła skomentować go za pośrednictwem mediów społecznościowych.

"Mówię głośne NIE dla wypowiedzenia konwencji stambulskiej! Potrzebna nam przede wszystkim współpraca rządów i organizacji pozarządowych oraz osób prywatnych, aby chronić ofiary przemocy i pomagać im uwolnić się od piekła na ziemi. Nie ma tu ideologii czy drugiego dna. Jest jedynie szansa na więcej możliwości pomocy ofiarom. Potrzebna jest dobra wola ponad podziałami!" - napisała.

Internauci są podzieleni. W komentarzach nie brakuje zarówno tych, którzy wtórują Młynarskiej, jak i osób o odmiennych poglądach. To pokazuje, jak bardzo istotny temat poruszyła dziennikarka i jak bardzo potrzebna jest merytoryczna debata społeczna.