Trwa ładowanie...

Akcja Linia Prosta a zespół Downa. Co oznacza linia na dłoni?

W tym roku już po raz trzeci rusza akcja Linia Prosta. 21 marca narysuj na dłoni czarną kreską i zrób zdjęcie. Zamieść je w sieci z hasztagiem #LiniaProsta. W ten sposób wspomożesz osoby z zespołem Downa.
Share
Akcja Linia Prosta cieszy się popularnością wśród znanych osób. Poparła ją m.in. Marzena Rogalska
Akcja Linia Prosta cieszy się popularnością wśród znanych osób. Poparła ją m.in. Marzena RogalskaŹródło: Instagram.com
d3uq39n

Linia prosta na dłoni – co oznacza?

21 marca obchodzimy Światowy Dzień Zespołu Downa. Z tej okazji telewizja Lifetime i fundacja "Ja też" po raz kolejny organizują akcję Linia Prosta. Na czym ona polega?

By wziąć udział w akcji Linia Prosta, opublikuj na Instagramie zdjęcie przekreślonej dłoni z hasztagiem #LiniaProsta i oznacz profile organizatorów. Za każde zdjęcie telewizja Lifetime przekaże na rzecz fundacji i projektu "Przystanek Szekspir" złotówkę.

d3uq39n

Celem jest uzbieranie 10 tysięcy złotych i stworzenie Najdłuższej Linii Prostej. Każdy z nas może dołączyć do akcji i wesprzeć osoby z zespołem Downa. Wystarczy linia prosta na dłoni.

Zobacz także: Mamy dzieci z zespołem Downa nagrały wideo. Stało się viralem

Akcja Linia Prosta łączy ludzi

W ubiegłych latach do akcji dołączyli aktorzy, sportowcy, dziennikarze i inne osoby publiczne. Wśród nich znaleźli się m.in. Michał Piróg, Katarzyna Zielińska, Anna Lewandowska i Antoni Królikowski. Każdy z nich zamieścił na Instagramie zdjęcie z prostą linią na dłoni i hasztagiem #LiniaProsta.

d3uq39n

Celem akcji Linia Prosta jest zerwanie z mitami dotyczącymi osób z zespołem Downa i odsuwaniem ich z aktywnego życia w przestrzeni publicznej.

Fundacja "Ja też" prowadzi działania na rzecz rozwoju, edukacji i integracji społecznej osób z zespołem Downa. Właśnie temu służy projekt "Przystanek Szekspir" prowadzony przez Teatr Szekspirowski w Gdańsku.

W ramach projektu osoby z zespołem Downa są przygotowywane do pracy w teatrze na stanowisku hosta obsługującego gości.

d3uq39n

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz także: Mówiono, że są obrzydliwi. Para jest razem 23 lata

d3uq39n

Podziel się opinią

Share
d3uq39n
d3uq39n