Trwa ładowanie...

Akcja Linia Prosta a zespół Downa. Co oznacza linia na dłoni?

W tym roku już po raz trzeci rusza akcja Linia Prosta. 21 marca narysuj na dłoni czarną kreską i zrób zdjęcie. Zamieść je w sieci z hasztagiem #LiniaProsta. W ten sposób wspomożesz osoby z zespołem Downa.

Share
Akcja Linia Prosta a zespół Downa. Co oznacza linia na dłoni?
Źródło: Instagram.com
d44nrpg

Linia prosta na dłoni – co oznacza?

21 marca obchodzimy Światowy Dzień Zespołu Downa. Z tej okazji telewizja Lifetime i fundacja "Ja też" po raz kolejny organizują akcję Linia Prosta. Na czym ona polega?

By wziąć udział w akcji Linia Prosta, opublikuj na Instagramie zdjęcie przekreślonej dłoni z hasztagiem #LiniaProsta i oznacz profile organizatorów. Za każde zdjęcie telewizja Lifetime przekaże na rzecz fundacji i projektu "Przystanek Szekspir" złotówkę.

Celem jest uzbieranie 10 tysięcy złotych i stworzenie Najdłuższej Linii Prostej. Każdy z nas może dołączyć do akcji i wesprzeć osoby z zespołem Downa. Wystarczy linia prosta na dłoni.

d44nrpg

Akcja Linia Prosta łączy ludzi

W ubiegłych latach do akcji dołączyli aktorzy, sportowcy, dziennikarze i inne osoby publiczne. Wśród nich znaleźli się m.in. Michał Piróg, Katarzyna Zielińska, Anna Lewandowska i Antoni Królikowski. Każdy z nich zamieścił na Instagramie zdjęcie z prostą linią na dłoni i hasztagiem #LiniaProsta.

Celem akcji Linia Prosta jest zerwanie z mitami dotyczącymi osób z zespołem Downa i odsuwaniem ich z aktywnego życia w przestrzeni publicznej.

Fundacja "Ja też" prowadzi działania na rzecz rozwoju, edukacji i integracji społecznej osób z zespołem Downa. Właśnie temu służy projekt "Przystanek Szekspir" prowadzony przez Teatr Szekspirowski w Gdańsku.

d44nrpg

W ramach projektu osoby z zespołem Downa są przygotowywane do pracy w teatrze na stanowisku hosta obsługującego gości.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz także: Mówiono, że są obrzydliwi. Para jest razem 23 lata

d44nrpg

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d44nrpg
d44nrpg