Blisko ludziMamy dzieci z zespołem Downa nagrały wideo. Stało się viralem

Mamy dzieci z zespołem Downa nagrały wideo. Stało się viralem

Mamy dzieci z zespołem Downa nagrały wideo. Stało się viralem
Katarzyna Chudzik

18.03.2018 14:06, aktual.: 18.03.2018 14:37

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Pięćdziesiąt brytyjskich matek z internetowej grupy wsparcia "Designer Genes" nagrało wideo ze swoimi – mającymi chromosomów więcej niż powinny - dziećmi. Film stał się hitem sieci.

Na klipie mamy ze swoimi czteroletnimi pociechami śpiewają piosenkę "A Thousand Years", autorstwa Christiny Perri. To nieprzypadkowy wybór. "Kochanie, nie bój się, kochałam cię przez tysiąc lat, będę cię kochać przez następny tysiąc" - tak brzmi jej wzruszający fragment.

"Chcieliśmy, aby wszyscy to zobaczyli. Chodzi o to, że jesteśmy zwykłymi mamami, kochamy nasze dzieci, one nas kochają, i są takie jak inne czterolatki. Nie zmienilibyśmy ich za nic na świecie" – mówi Rebecca Carless, która wychowuje dwójkę zdrowych dzieci i czteroletniego Archiego z Zespołem Downa.

Wideo zostało opublikowane tuż przed Światowym Dniem Syndromu Downa, który świętuje się 21 marca. Jego celem było poszerzenie ludzkiej świadomości i zaznaczenie swojej obecności w społeczeństwie. Film stał się viralem, udostępnianym przez ludzi na całym świecie. Mama Archiego jest w szoku, że film zdobył takie uznanie i określiła reakcję internautów jako "szaloną".

Sama Christina Perri udzieliła jej zgody (post factum), pisząc, że czuje się zaszczycona wyborem właśnie jej piosenki.
Film został opublikowany w piątek i od tego czasu zebrał ponad 100 000 wyświetleń na YouTube i … ponad milion na Facebooku.

Źródło artykułu:WP Kobieta
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (93)