GwiazdyAlżbeta Lenska pozuje przy śmietniku. I daje lekcję gwary śląskiej

Alżbeta Lenska pozuje przy śmietniku. I daje lekcję gwary śląskiej

Alżbeta Leńska dała swoim fanom lekcję śląskiej gwary
Alżbeta Leńska dała swoim fanom lekcję śląskiej gwary
Źródło zdjęć: © ONS
Aleksandra Kisiel

02.08.2020 12:49

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Alżbeta Lenska ma pracowity weekend. Aktorka opróżnia dom po matce i babci. Szeregowiec zbudowany na Śląsku jest pełen wspomnień, którymi aktorka dzieli się na Instagramie. A przy okazji daje fanom lekcję śląskiego.

Alżbeta Lenska pokazała się fanom na Instagramie w dość nietypowym otoczeniu. Aktorka do fotografii zapozowała na tle... śmietnika. Duży, budowlany kontener został postawiony pod domem, w którym mieszkały babcia i mama Alżbety Lenskiej.

Gryfna niedziela Alżbety Lenskiej

Na Instastories aktorka zdradza, że "oddaje" lokum po bliskich jej kobietach. Zapewne chodzi o sprzedaż domu na Śląsku. Przy okazji aktorka zdradziła, że jej babcia, Genowefa, była bardzo silną kobietą, która w czasie wojny pomagała innym ludziom.

Lenska nawiązała tym samym do rocznicy Powstania Warszawskiego. Opublikowane w niedzielę zdjęcie, choć na tle śmietnika, jest pełne nostalgii i refleksji. Żona Rafała Cieszyńskiego zdradziła, że konieczność opróżnienia miejsca, które jest tak ważne dla niej i jej rodziny, nie było łatwe.

Postanowiła jednak zakończyć nieco weselej i zapytała swoich obserwatorów, czy wiedzą, czym jest "hasiok". To oczywiście śląskie tłumaczenie słowa śmietnik. Zanim wróciła do pracy, Lenska życzyła jeszcze swoim obserwatorom "gryfnej niedzieli". Gryfnej, czyli ładnej.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (8)
Zobacz także