Trwa ładowanie...

Angelina Jolie: W każdym z nas tkwi jakaś siła

Angelinie Jolie bardzo zależało na tym, by jej najnowszy film, dramat "Niezłomny", mogli oglądać młodzi widzowie. Produkcja otrzymała ostatecznie dość łagodną kategorię wiekową PG-13.

Angelina Jolie: W każdym z nas tkwi jakaś siłaŹródło: ONS.pl
d38szbg

Angelinie Jolie bardzo zależało na tym, by jej najnowszy film, dramat "Niezłomny", mogli oglądać młodzi widzowie. Produkcja otrzymała ostatecznie dość łagodną kategorię wiekową Wedle amerykańskiej kategoryzacji wiekowej filmów część scen dzieła Jolie może być nieodpowiednia dla widzów poniżej 13. roku życia. To właściwie jedyne obostrzenie, które towarzyszy premierze "Niezłomnego".

- To film dla wszystkich - komentuje reżyserka. - Przypomina o wspaniałym pokoleniu i jego wartościach: rodzinie, honorze, poczuciu wspólnoty. Chcemy złożyć tym wielkim ludziom hołd.

- Chcę też, by moje dzieci wiedziały o takich ludziach, jak Louis. Chcę, by w chwilach gorszego samopoczucia, słabości, przypomniały sobie o nich i dzięki temu wiedziały, że w nich samych też tkwi jakaś siła. Ta siła jest we wszystkich z nas. Nie musimy być idealni, nie musimy być świętymi czy bohaterami. Louis miał wady, był bardzo ludzki, ale dokonywał wspaniałych wyborów i stał się dzięki nim wielkim człowiekiem.

d38szbg

Przypomnijmy, że "Niezłomny" stanowi adaptację powieści "Unbroken: A World War II Story of Survival, Resilience, and Redemption" Laury Hillenbrand. Książka wydana w Polsce pod tytułem "Niezłomny" opisuje losy Louisa Zamperiniego (Jack O'Connell), byłego olimpijczyka, którego samolot roztrzaskał się w czasie II wojny światowej. Zamperini wraz z dwójką ocalałych dryfował po wodach Pacyfiku przez 47 dni. W końcu został wyłowiony przez japońską flotę. Na lądzie trafił do obozu jenieckiego, w którym był torturowany przez komendanta-sadystę. Pod koniec wojny Zamperini odzyskał wolność, jednak później przez wiele lat borykał się z problemami będącymi wynikiem powojennej traumy.

Jolie wyreżyserowała produkcję na podstawie scenariusza napisanego przez Ethana i Joela Coenów, Richarda LaGravenese i Williama Nicholsona.

"Niezłomny" trafi do polskich kin już w styczniu. W obsadzie znaleźli się również Domhnall Gleeson, Finn Wittrock, Garrett Hedlund, John Magaro, Alex Russell, Carla Thexton i Miyavi.

(Megafon.pl/ma)

d38szbg
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d38szbg