Blisko ludziAnja Rubik odpowiada minister edukacji. "Spotkajmy się jak najprędzej"

Anja Rubik odpowiada minister edukacji. "Spotkajmy się jak najprędzej"

Anja Rubik odpowiada minister edukacji. "Spotkajmy się jak najprędzej"
Źródło zdjęć: © Instagram.com
Lidia Pustelnik

23.11.2017 20:42, aktual.: 23.11.2017 20:59

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

– Podstawy programowe przedmiotu Wychowanie do życia w rodzinie znam doskonale – napisała w specjalnym oświadczeniu na Facebooku Anja Rubik. Modelka zapewniła jednak, że chętnie spotka się z minister edukacji Anną Zalewską, by omówić kwestię edukacji seksualnej w polskich szkołach.

– Bardzo ucieszyło mnie zaproszenie ze strony pani minister Zalewskiej do rozmowy na temat edukacji seksualnej w polskich szkołach. Podstawy programowe przedmiotu Wychowanie do życia w rodzinie znam doskonale. To właśnie one, a także dochodzące do mnie relacje na temat praktyki nauczania tego przedmiotu w polskich szkołach, skłoniły mnie do zainicjowania akcji #SexedPL – czytamy w oświadczeniu.

– Wspólnie z gronem ekspertów, zaangażowanych w naszą kampanię, chętnie spotkam się z panią minister aby porozmawiać na temat niskiego poziomu świadomości seksualnej młodych Polek i Polaków, oraz roli i odpowiedzialności systemu edukacji w tym zakresie. Jestem przekonana, że obowiązkiem świeckiej szkoły jest przekazanie młodym ludziom kompetentnej, naukowej wiedzy na ten temat. Wszyscy zdajemy sobie sprawę, jak wygląda rzeczywistość. Pani minister, spotkajmy się jak najprędzej i rozpocznijmy wolny od uprzedzeń dialog – wezwała Anja Rubik.

Słowa modelki są odpowiedzią na zaproszenie minister edukacji Anny Zalewskiej. Minister wcześniej w tym tygodniu sceptycznie odniosła się do akcji supermodelki #Sexed, mającej na celu edukowanie Polaków na temat różnych aspektów ludzkiej seksualności.

– Zapraszam panią Anję Rubik do ministerstwa edukacji, razem przeczytamy rozporządzenie i podstawy programowe do Wychowania do życia w rodzinie – powiedziała szefowa MEN Anna Zalewska podczas internetowej części Porannej rozmowy w RMF FM. Zalewska stwierdziła, że nie zna akcji, niemniej dała do zrozumienia, że obawy modelki dotyczące obecnego kształtu edukacji seksualnej w szkołach są bezpodstawne.

– (…) edukacja seksualna, która patrzy na dziecko przede wszystkim holistycznie i widzi nie tylko jego fizyczność, ale mówi o jego kształceniu do życia w rodzinie, trwa w Polsce od 16 lat – podkreśliła wówczas Zalewska.

Źródło artykułu:WP Kobieta
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (353)
Zobacz także