GwiazdyAnna Lewandowska gotuje z resztek. "Próbuję wykazać się kreatywnością"

Anna Lewandowska gotuje z resztek. "Próbuję wykazać się kreatywnością"

Anna Lewandowska o ekologii
Anna Lewandowska o ekologii
AKPA

07.01.2022 10:30

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Anna Lewandowska od lat promuje aktywny styl życia i zdrowe odżywianie. Trenerka codziennie podsuwa Polkom nowe przepisy na niskokaloryczne dania. Teraz zdradziła, że prywatnie zdarza jej się gotować z... resztek.

Blog Anny Lewandowskiej cieszy się ogromną popularnością w internecie. Stanowi on kopalnię wiedzy i inspiracji, jak prowadzić zdrowy styl życia. Internautki chętnie zaglądają na stronę żony Roberta Lewandowskiego w poszukiwaniu pomysłów na posiłki dla całej rodziny. W jednym z ostatnich wpisów Lewandowska podzieliła się sposobami, jak gotować bardziej ekologicznie.

Anna Lewandowska o gotowaniu z resztek

Anna Lewandowska jest obecnie jedną z najbardziej wpływowych influencerek w Polsce. Gwiazda fitnessu może pochwalić się ogromnymi zasięgami. Korzysta z nich nie tylko do promowania zdrowia i własnych produktów, ale także w wielu szczytnych celach. Na blogu zachęca m.in., by zacząć troszczyć się o środowisko. Podpowiada, jak to robić planując i przygotowując posiłki. Zdradziła, że prywatnie zdarza się jej gotować z resztek. W ten sposób chce zapobiec marnowaniu jedzenia.

"Przerażające jest to, ile ton żywności marnuje się każdego dnia w domach. Niestety kupujemy coraz więcej, nie zastanawiając się nad tym, czy naprawdę tego potrzebujemy. Mój sposób to planowanie! Przed wyjściem do sklepu zawsze przygotowuję listę zakupów, dzięki czemu wiem, co dokładnie chcę kupić i w jakich ilościach, a żaden produkt nie ulega zmarnowaniu. Coraz częściej kupuję też online, co pozwala uniknąć zakupów impulsowych. (...) Jeżeli jednak po obiedzie czy kolacji zostają resztki, to zawsze próbuję wykazać się kreatywnością w kuchni przygotowując zupełnie nowe dania, dzięki czemu jedzenie nie ląduje w koszu na śmieci" - czytamy na blogu Anny Lewandowskiej".

Anna Lewandowska o życiu eko

Gotowanie z resztek to nie jedyny sposób Lewandowskiej na bardziej ekologiczne życie. Żona gwiazdora piłki nożnej stara się codziennie podejmować świadome decyzje, by dbać o planetę dla siebie i swoich córek. Anna Lewandowska podejmuje szereg aktywności proekologicznych np. segreguje odpady, chodzi na zakupy z własną torbą, korzysta z materiałowych woreczków na warzywa i owoce, a także stara się oszczędzać energię.

"Kolejny nawyk, który wdrażam w całej mojej rodzinie to wyłączanie światła zawsze wtedy, gdy wychodzimy z pomieszczenia. Kiedy to możliwe korzystam ze światła dziennego – jest nie tylko lepsze dla środowiska, ale i zdrowsze dla oczu. Poza tym warto także zadbać o oszczędzanie wody m.in. poprzez jej zakręcanie podczas mycia zębów, o czym powinni pamiętać nie tylko dorośli, ale i dzieci" - zdradza na swojej stronie.

Zapraszamy na grupę FB - #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Źródło artykułu:WP Kobieta
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (53)
Zobacz także