Trwa ładowanie...
d2yc28c

Bachata - zmysłowy taniec z Karaibów. Style bachaty

Bachata jest zbliżona do grupy tańców latynoamerykańskich, jednakże odróżnia się od nich dużym stopniem zmysłowości, który jest na pograniczu erotyzmu. Bachata wymaga dużej świadomości swojego ciała, pozbycia się zahamowań oraz dużego zaufania do partnera tanecznego. Bachata to nie tylko taniec, ale również muzyka, która charakteryzuje się szybkim rytmem.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Bachata to zmysłowy taniec z Karaibów.
Bachata to zmysłowy taniec z Karaibów. (iStock.com)
d2yc28c

Historia tańca bachata

Bachata jest energicznym typem tańca, który narodził się na Dominikanie. Zainspirowana została ona muzyką o tej samej nazwie, której słuchali ubodzy mieszkańcy wyspy po skończonej pracy. Co ciekawe, początkowo bachata była domeną wyłącznie mężczyzn, obecnie zaś jest tańcem bardzo zmysłowym i wykonywanym w parach.

Taniec bachata - podstawowe style

Bachata uznawana jest za taniec na pograniczu erotyki, ponieważ podczas jego wykonywania partnerzy mają ze sobą bardzo bliski kontakt fizyczny - stykają się ciałami, tworząc jedną całość. Wyróżnia się trzy podstawowe style bachaty:

  • Dominicana - styl bachaty, który bardzo zbliża ją do tańców latynoamerykańskich. Jest to pierwszy i oryginalny styl tego tańca. Charakteryzuje się on bardzo dużym dynamizmem i stosunkowo trudnymi krokami. Krok podstawowy w tym stylu bachaty to tzw. box step.
  • Moderna - to styl bachaty, który w istocie jest uproszczoną dominikaną. Ruchy w tym tańcu są wolniejsze i pełne zmysłowości. Ten styl polecany jest w szczególności tancerzom, którzy rozpoczynają swoją przygodę z bachatą.
  • Sensual - to styl bachaty, który uchodzi za najbardziej zmysłową i erotyczną wersję tego tańca. Charakteryzuje się on wolnymi i posuwnymi ruchami, a ciała partnerów tworzą spójną całość. Co istotne, mimo że ten taniec jest bardzo wolny, to jednak techniczne jest trudny i wymaga dużej świadomości ciała obojgu tancerzy, a także wzajemnego zaufania partnerów.
d2yc28c

Bachata — taniec dla wszystkich?

Bachata zdecydowanie nie jest tańcem przeznaczonym dla wszystkich. Poleca się ją osobom, które znają podstawy tańców latynoamerykańskich. Niezbędna jest również świadomość własnego ciała oraz zaufanie do partnera. Taniec ten świetnie sprawdzi się w przypadku partnerów, którzy chcą odkryć swoją sensualną stronę, a także zbliżyć się do siebie w sensie fizycznym.

Bachata to także niezawodny sposób na wymodelowanie sylwetki — podczas tego tańca pracuje całe ciało, a w szczególności nogi i biodra. Taniec ten polecany jest tancerzom, którzy nie czują zahamowań i z łatwością uzewnętrzniają swoje emocje podczas tańca.

d2yc28c

Podziel się opinią

Share
d2yc28c
d2yc28c