ModaBanalnie prosty sposób na przemoczone buty. Uratuje podczas pluchy

Banalnie prosty sposób na przemoczone buty. Uratuje podczas pluchy

Banalnie prosty sposób na przemoczone buty. Uratuje podczas pluchy
Źródło zdjęć: © 123RF.COM
Paulina Brzozowska
25.01.2018 14:42, aktualizacja: 26.01.2018 10:50

Polskę zalewa fala ciepła, a co za tym idzie – roztopów. Kałuże już pokrywają większość naszych ulic i chodników, nietrudno więc o przemoczenie butów. Co zrobić, kiedy nasze ukochane kozaki lub botki zaleją się wodą? Uratuje je kilka sprawdzonych sposobów.

Jeden z najpopularniejszych sposobów suszenia obuwia polega na włożeniu do ich środka włożyć zwinięte kartki gazety (kartki ze zwykłej, codziennej gazety, nie lakierowanej). Jeśli obuwie jest bardzo przemoczone, należy co jakiś czas wymieniać gazetę na nową.

Zdecydowanie bardziej skuteczne jest jednak nasypanie do buta… białego ryżu. Ziarenka świetnie chłoną wszelką wilgoć. Ten sposób polecany jest także wtedy, kiedy zalejemy swój telefon. Włożenie go do miseczki z ryżem może go uratować.

Jeśli buty są ze skóry, to podczas suszenia od czasu do czasu można wsmarowywać w nie niewielką ilość olejku rycynowego. Zapobiegnie to gnieceniu się oraz pękaniu skóry.

A co jeśli wilgoć dostaje się do buta przez podeszwę? Nasmarujmy ją pokostem lub olejem lnianym. Te dwa produkty to naturalny impregnat, który sprawi, że ani kropla wody nie dostanie się do wnętrza naszych butów.

Pamiętajmy jednak przede wszystkim o tym, żeby butów nie suszyć przy grzejniku lub silnym źródle ciepła. To może je zniszczyć i sprawić, że buty będą do wyrzucenia.

Źródło artykułu:WP Kobieta