Trwa ładowanie...
Informacja prasowa
kuchnia

Bezpieczne dzieciaki z Amica

Wspólne gotowanie to doskonała okazja do tego, by rozwijać samodzielność i kreatywność naszych pociech. Zapraszając najmłodszych do kuchni należy jednak pozostać czujnym – dzieci nie zawsze rozumieją, że rozgrzany piekarnik czy garnek pełen gotującej wody nie służy do zabawy. Chcąc zwiększyć bezpieczeństwo dzieci w kuchni, Amica wyposażyła wybrane modele swoich sprzętów w zestaw zabezpieczeń Pro Baby System.

Share
Bezpieczne dzieciaki z Amica
Źródło: Materiały prasowe
dvpo275

*Gotowanie z maluchami! *
Poznawanie nowych smaków, łączenie ze sobą poszczególnych składników dań – dzięki tym prostym czynnościom, dzieci w ciekawy i interesujący sposób zdobywają cenne umiejętności, które przydadzą im się w dorosłym życiu. Nie zapominajmy jednak o tym, że w kuchni znajduje się wiele urządzeń, od których dzieci powinny się trzymać z daleka. ProBaby System, w który wyposażone są wybrane modele piekarników i płyt grzejnych Amica sprawia, że kuchnia staje się dla nich bezpieczniejszym miejscem.

Pieczenie bez obaw
Jednym z rozwiązań zastosowanych w urządzeniach Amica jest Zimny Front, który powoduje, że szyba rozgrzewa się do zaledwie 35°C przy 180°C wewnątrz. Dzięki temu dzieci mogą bezpiecznie jej dotykać podczas obserwowania piekących się smakołyków, które wcześniej przygotowały wspólnie z rodzicami. Dodatkowym zabezpieczeniem jest blokada rodzicielska drzwiczek piekarnika, dzięki której mamy pewność, że dziecko nie otworzy ich bez naszej wiedzy. ProBaby System zapewnia bezpieczeństwo także wtedy, gdy wypieki są już gotowe – funkcja Stop sprawia, że nawet ciężkie i mocno rozgrzane blachy nie wypadną z prowadnic podczas wyciągania z piekarnika. Model EB8874 INTEGRA wyposażony jest w nowoczesny programator sensorowy, który posiada Childlock czyli blokadę uniemożliwiającą zmianę ustawień urządzenia przez dzieci.

*Gotujemy! *
Rozwiązania ProBaby System obejmują nie tylko piekarniki – znajdziemy je również w wybranych modelach płyt grzejnych. Blokada rodzicielska uruchamiana za pomocą panelu sensorycznego gwarantuje, że płyta nie zostanie przypadkowo włączona przez dziecko. O bezpieczeństwo najmłodszych możemy być spokojni także podczas używania płyty – nagrzaniu podlega bowiem tylko obszar, który styka się bezpośrednio z garnkiem, a temperatura rośnie wyłącznie wewnątrz naczynia. Dlatego płyta nie rozgrzewa się tak jak ma to miejsce w przypadku płyt elektrycznych albo gazowych.
Warto zapraszać dzieci do wspólnego gotowania. Chwile spędzone z rodzicami w kuchni nie tylko dostarczą im pięknych wspomnień, ale także pomogą im w rozwijaniu pomysłowości i odpowiedzialności.

dvpo275

Podziel się opinią

Share
dvpo275
dvpo275