Biskup z Krakowa szuka pracy. Chce 1000 zł za godzinę

Biskup Damian Muskus opublikował oryginalne ogłoszenie
Biskup Damian Muskus opublikował oryginalne ogłoszenie

12.10.2023 14:48, aktual.: 12.10.2023 15:37

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Krakowski biskup pomocniczy o. Damian Muskus zamieścił w mediach społecznościowych ogłoszenie o tym, że poszukuje pracy. Oferuje usługi związane z pielęgnacją ogrodów. Zarobione w ten sposób pieniądze chce przeznaczyć na szczytny cel.

O. Damian Muskus jest franciszkaninem, doktorem teologii, a od 2011 roku biskupem pomocniczym archidiecezji krakowskiej. Ostatnio w mediach społecznościowych pojawił się post, w którym duchowny poinformował, że poszukuje pracy zarobkowej.

Biskup szuka pracy. Podał stawkę za godzinę

W ogłoszeniu zaznaczył, czym może się zająć:

"Mogę np. wykonać prace pielęgnacyjne w ogrodzie, a konkretnie przycinanie iglaków, koszenie trawników itp. Zatrudnić mnie mogą osoby prywatne, jak i instytucje, w tym kościelne. (Ostatnio widziałem jeszcze kilka nieuporządkowanych ogrodów plebańskich i klasztornych)".

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zaznaczył też, że swoje usługi oferuje nie tylko mieszkańcom Krakowa i bliskich okolic, ale jest w stanie dojechać do miejscowości położonych nawet 100 km od stolicy Małopolski. Duchowny podał też stawkę za godzinę jego pracy.

"Niestety z różnych względów nie może być ona niska. Żeby było łatwiej liczyć, umówmy się na symboliczne 1000 zł" - napisał.

Szczytny cel ogłoszenia

Post nie wynikał z trudnej sytuacji finansowej duchownego czy diecezji, a został zamieszczony w szczytnym celu. Okazuje się, że biskup w ten sposób zaangażował się i chciał nagłośnić zbiórkę na leczenie chorej na SMA Kamilki z Nowego Targu.

Zarobione przez niego pieniądze zostaną przekazane na zakup najdroższego leku świata. Oprócz usług ogrodniczych biskup oferuje też możliwość zakupu filiżanek z jego herbem biskupim.

Zapraszamy na grupę FB - #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was! Chętnie poznamy wasze historie, podzielcie się nimi z nami i wyślijcie na adres: wszechmocna_to_ja@grupawp.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło artykułu:WP Kobieta
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (463)