UrodaChcesz usunąć lakier hybrydowy w domu? Wystarczą 3 rzeczy!

Chcesz usunąć lakier hybrydowy w domu? Wystarczą 3 rzeczy!

Chcesz usunąć lakier hybrydowy w domu? Wystarczą 3 rzeczy!
Źródło zdjęć: © 123RF.COM
Paulina Brzozowska

25.07.2017 17:25

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Manicure hybrydowy od kilku lat cieszy się niesłabnącą popularnością. Pozwala wyczarować na paznokciach prawdziwe cuda i cechuje go znacznie lepsza trwałość niż klasyczne lakiery. Większość z nas decyduje się nałożyć go u kosmetyczki, jednak częste wizyty mogą być uciążliwe. Zarówno czasowo jak i budżetowo. Dlatego jeśli chcemy samodzielnie usunąć hybrydy, wystarczy zastosować kilka sztuczek. My zdradzamy jakich.

Folia aluminiowa i wacik

To najprostszy z możliwych sposobów. Wystarczy namoczyć wacik kosmetyczny w acetonie i przyłożyć do pomalowanego paznokcia. Następnie całość zawijamy folią aluminiową i zostawiamy na kilkanaście minut. Aceton rozpuści lakier hybrydowy i po zdjęciu foli można go będzie usunąć drewnianym patyczkiem.

Para wodna

W tym przypadku musimy liczyć się ze znacznie większymi kosztami. Do usunięcia lakieru hybrydowego przy pomocy pary wodnej potrzebna jest bowiem specjalna maszyna parowa. Umieszczamy w niej paznokcie pokryte lakierem i czekamy kilkanaście minut. Resztki manicure usuwamy drewnianym patyczkiem.

Gumowe rękawiczki

To bardzo szybki i prosty sposób na usunięcie lakieru hybrydowego. Aceton wlewamy do gumowych rękawiczek chirurgicznych i wkładamy je na dłonie. Płyn zgromadzony w rękawiczce rozpuści lakier w kilka minut. Później wystarczy usunąć resztki patyczkiem. Uwaga! Jeśli mamy suchą skórę na dłoniach, po zastosowaniu tego zabiegu koniecznie powinnyśmy nałożyć grubą warstwę nawilżającego kremu.

Obraz
© 123RF.COM

Żelowy aceton

To nieco zmodyfikowana wersja pierwszego sposobu. Tutaj nie potrzebujemy jednak wacika. Powierzchnię lakieru hybrydowego delikatnie spiłowujemy pilniczkiem. Smarujemy ją acetonem w żelu i zawijamy folią aluminiową. Po kilkunastu minutach usuwamy resztki lakieru.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (11)
Zobacz także