Blisko ludziChińska restauracja rozbija bank seksizmu. Dawała zniżkę za rozmiar biustu

Chińska restauracja rozbija bank seksizmu. Dawała zniżkę za rozmiar biustu

Chińska restauracja rozbija bank seksizmu. Dawała zniżkę za rozmiar biustu
Źródło zdjęć: © 123RF
Lidia Pustelnik
09.08.2017 15:36, aktualizacja: 09.08.2017 15:53

Trudno zgadnąć, czym inspirował się restaurator, który wpadł na pomysł, by w pewnym lokalu w prowincji Zhejiang we wschodnich Chinach dawać rabat kobietom za rozmiar ich piersi. Faktem jest, że w restauracji można było zobaczyć planszę, z której klienci dowiadywali się, że za biust w rozmiarze A paniom przysługuje zniżka w wysokości 5 proc., ale za ten w rozmiarze G – już 65 proc.

"Całe miasto szuka biustu" – taki napis widnieje na planszy promocyjnej. Po prawej stronie znajduje się dokładna rozpiska, z której klientki mogą dowiedzieć się o wysokości przysługującego rabatu. Przyjęta zasada to – im większy biust, tym większa zniżka. Po lewej stronie znajdują się dodatkowo rysunki kobiet o coraz większym rozmiarze biustu.

O restauracji zrobiło się głośno po tym, jak ktoś zrobił zdjęcie planszy i wrzucił je na Twittera. BBC, powołujące się na lokalne Qianjiang Evening Post podaje, że plansza została usunięta po tym, jak lokalni mieszkańcy uznali ją za "obrzydliwą", "wulgarną" i "dyskryminującą kobiety".

Mimo to manager restauracji broni wykorzystanej w niej strategii marketingowej. – Kiedy zaczęliśmy promocję, liczba klientów wzrosła o 20 proc. – powiedział lokalnym mediom. – Niektóre dziewczęta, które przyszły, były bardzo dumne. Nie mają nic do ukrycia – dodał.

To nie pierwszy raz, kiedy chińska restauracja zaoferowała zniżkę dla klientów na podstawie ich wyglądu. W 2015 roku lokal w prowincji Henan oferował darmowe posiłki "pięknym klientom". To, kto kwalifikował się do promocji, oceniali pracownicy kliniki chirurgii plastycznej.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (11)
Zobacz także