Trwa ładowanie...
d2emnnn

Co łączy Kate Upton i pralkę? Jak się okazuje… jej pradziadek

Modelka, która szturmem podbiła amerykańskie wybiegi, nie jest jedyną sławną osobą w swojej rodzinie. Podczas wywiadu dla "The Tonight Show Starring Jimmy Fallon" Kate Upton od niechcenia zdradziła, że jest prawnuczką twórcy nowoczesnego modelu pralki!
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Gdyby nie jej pradziadek, życie modelki byłoby nieco trudniejsze.
Gdyby nie jej pradziadek, życie modelki byłoby nieco trudniejsze. (Instagram.com, Fot: Kate Upton)
d2emnnn

Amerykańska modelka, która zaczynała od pokazów "plus size", ale obecnie po tym "plus size" nie ma już śladu, zaskoczyła fanów wyznaniem na temat swojego emocjonalnego stosunku do maszyn piorących. W rozmowie z Jimmym Fallonem najpierw stwierdziła, że poczuła się "jak w domu" w mieszkaniu, w którym miała do dyspozycji własną pralkę i suszarkę do ubrań. A skoro już była mowa o pralkach…

– Jestem wnuczką Fredricka Uptona, który razem ze swoim bratem Lou wynalazł nowoczesną pralkę do prania – wyznała modelka.

Rzeczywiście, Fred i Lou Upton skonstruowali jeden z pierwszych nowoczesnych modeli pralki do prania na początku ubiegłego stulecia. W 1911 roku założyli firmę Upton Machine Company, która potem zmieniła nazwę na The Nineteen Hundred Washing Company, a dziś jest znana jako… Whirpool Corporation.

d2emnnn

W tym samym czasie na podobny pomysł wpadła również inna wynalazczyni, pracująca dla Hurley Electric Laundry Equipment Alva J. Fisher, którą często wskazuje się jako pierwszą konstruktorkę nowoczesnej pralki. Jednak to bracia Upton zaczęli sprzedawać ją wcześniej od firmy Hurley, choć na mniejszą skalę.

– Ułatwił życie wielu ludziom, szczególnie mnie – podsumowała Kate Upton podczas wywiadu.

Zobacz też: Modelka XXL? "Nie wstydzę się"

d2emnnn

Podziel się opinią

Share
d2emnnn
d2emnnn