FitnessCo pomaga sportowcom olimpijskim w walce z uprzedzeniami? Według badania przeprowadzonego przez Procter & Gamble w ramach kampanii "Z dumą wspieramy mamy", kluczem do sukcesu jest wsparcie mamy

Co pomaga sportowcom olimpijskim w walce z uprzedzeniami? Według badania przeprowadzonego przez Procter & Gamble w ramach kampanii "Z dumą wspieramy mamy", kluczem do sukcesu jest wsparcie mamy

Co pomaga sportowcom olimpijskim w walce z uprzedzeniami? Według badania przeprowadzonego przez Procter & Gamble w ramach kampanii "Z dumą wspieramy mamy", kluczem do sukcesu jest wsparcie mamy
Źródło zdjęć: © Shutterstock.com

16.02.2018 13:17, aktual.: 16.02.2018 13:29

W ramach trwających już Zimowych Igrzysk Olimpijskich PyeongChang 2018, światowy partner - Procter & Gamble, przeprowadził badanie na temat uprzedzeń i roli mamy w procesie ich przezwyciężania. Byli i obecni olimpijczycy są zgodni, że podczas swojej zawodowej drogi często natrafiali na przeszkody wynikające z uprzedzeń. Jednocześnie podkreślają, że osobą, od której dostali największe wsparcie, była mama.

Badanie pokazało, że większość byłych sportowców olimpijskich spotkało się z uprzedzeniami w okresie dorastania, jednak większość z nich potrafiła wykorzystać te doświadczenia jako motywację do osiągnięcia swoich celów.

Ponad połowa sportowców olimpijskich (55 proc.) doświadczyła uprzedzeń ze strony swoich rówieśników. Aż 65 proc. z nich odebrało to jako stałe przeszkody na drodze do ich sukcesu, a u 49 proc. uprzedzenia spowodowały spadek zaufania do własnych umiejętności.

*Co sprawia, że pomimo trudności udaje się osiągnąć sukces? *
Siedmiu na dziesięciu sportowców olimpijskich, którzy spotkali się z uprzedzeniami, zgodziło się, że uzyskali pomoc w ich przezwyciężaniu (79 proc.). To wsparcie sprawiło, że uprzedzenia nie zdemotywowały ich w walce o własne marzenia, a dla 53 proc. ankietowanych to mama okazała się największym sojusznikiem, osobą, która była przy nich od samego początku, broniąc ich mimo przeciwności losu.

Wśród atletów z całego świata to wsparcie mamy uważane jest za kluczowe w spełnianiu marzeń i osiąganiu celów. Dla większości byłych sportowców olimpijskich (65 proc.) mama była największym czynnikiem sukcesu sportowego, a 84 proc. twierdzi, że nie byłoby w tym momencie swojej kariery, gdyby nie wsparcie mamy.

Byli sportowcy olimpijscy zgadzają się, że mama pomogła zaszczepić w nich pozytywne myślenie poprzez:

  • naukę jak stać się lepszą osobą (78 proc.)
  • zachęcanie do skupienia się na celu, do którego dążą (74 proc.)
  • zaprezentowaniu im innej perspektywy, która zmieniła ich sposób myślenia (68 proc.)
  • uświadomienie, że negatywne doświadczenia nie jest czymś, czym powinni się przejmować (64 proc.).
Uprzedzenia w sportowym świecie występują bardzo często, są związane nie tylko z uprzedzeniami ze względu na płeć, religię czy rasę, ale także niekiedy z statusem majątkowym. W tych momentach niezwykle ważne jest to, by się nie poddać, wierzyć w siebie i trenować jeszcze więcej, by stawać się coraz to lepszą wersją siebie. Oprócz własnego własnej motywacji niezwykle istotne jest to, by mieć kogoś kto w chwilach zwątpienia potrafi wesprzeć. Dla mnie największym wsparciem, w chwilach zwątpienia, była, jest i będzie moja mama, która niezależnie od sytuacji zawsze przy mnie była. Motywowała i wspierała za co jestem jej bardzo wdzięczny.
Maciej Kot, ambasador tegorocznej edycji kampanii "Dziękuję Ci, Mamo"
Źródło artykułu:Materiał Partnera
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)
Zobacz także