ModaCoraz młodsze Polki decydują się na ślub. Z czego to wynika?

Coraz młodsze Polki decydują się na ślub. Z czego to wynika?

Coraz młodsze Polki decydują się na ślub. Z czego to wynika?

25.09.2015 09:22, aktual.: 05.01.2016 15:25

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Według statystyk to właśnie Polacy najwcześniej w Europie stają na ślubnym kobiercu. Co z czego to wynika?

Ślub to jedno z ważniejszych wydarzeń w naszym życiu. W ostatnim czasie zaobserwowano, że Polacy wstępują w związek małżeński w coraz młodszym wieku. Czym spowodowana jest ta tendencja?

Przez ostatnie 5 lat liczba ślubów w Polsce spadała, aż do 2014 roku, gdy zaobserwowano boom na zawieranie małżeństw. Polacy najwcześniej w Europie stają na ślubnym kobiercu. Według raportu na temat związków opracowanego przez Instytut Socjologii Uniwersytetu Łódzkiego w Europie, najwcześniej w związki małżeńskie wstępują mieszkańcy krajów wschodnich. Dla Polek średnia wieku wynosi 23 lata, a dla Rumunów 26 lat. W krajach skandynawskich kobiety stają na ślubnym kobiercu mając średnio 30 lat, a mężczyźni ponad 32 lata.

Dlaczego młodzi Polacy decydują się na ślub? O tym w „Dzień Dobry TVN” opowiedziały małżeństwo Roberta i Patrycji Stockinger oraz Martyna Kliszewska i Jakub Przebindowski.

– Jesteśmy małżeństwem, które się jeszcze nie pokłóciło. Podjąłem decyzję, że czas się oświadczać, bo to jest osoba, z którą chcę spędzić resztę swojego życia. Wiem, że razem założymy rodzinę i będziemy mieli dzieci – powiedział Stockinger.

- Jeśli wcześniej wstępuje się w związek małżeński, to trudy życia i dorastanie przeżywa się razem i można się lepiej poznać – powiedział Jakub Przebindowski.

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (6)