Blisko ludziCórka Anny Lewandowskiej ma ten sam problem, co inne dzieci. Wystarczy spojrzeć na tył główki

Córka Anny Lewandowskiej ma ten sam problem, co inne dzieci. Wystarczy spojrzeć na tył główki

Anna Lewandowska
Anna Lewandowska
Źródło zdjęć: © ONS
Kasia Niewiadomska

24.09.2020 14:43

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Anna Lewandowska jest szczęśliwą mamą. Jej druga córka Laura urodziła się 6 maja, niebawem skończy pół roku. Trenerka często dzieli się z obserwatorami jej profilu na Instagramie zdjęciami córek. Na najnowszej fotografii widzimy małą Laurę z mamą. Dziewczynka ma ten sam problem, co inne dzieci. Wystarczy spojrzeć na tył główki.

"Jak wam mija dzień? Wysyłam dużo pozytywnej energii" – napisała pod najnowszym zdjęciem na profilu na Instagramie Lewandowska. Pozuje z córką. Laura ubrana w różowy komplecik i brązową bluzeczkę cieszy się chwilami spędzonymi z mamą. "Uroczo" – komentowali fani.

Na zdjęciu widać, że dziewczynka ma ten sam problem, co inne dzieci w jej wieku. Ale każdy rodzic wie, że to zupełnie normalna sprawa. Wycierające się włosy u niemowlaków dotyczą prawie każdego dziecka. Noworodki rodzą się z meszkiem na głowie, tzw. włosami płodowymi. Ten meszek w pierwszych miesiącach życia po prostu się wyciera, a w jego miejsce rosną nowe włosy. Niemowlęta często śpią na wznak, dlatego włosy ulegają zatarciu. Nie należy się tym przejmować.

Włosy u niemowlaka

Wytarte w ten sposób włosy odrosną w swoim czasie. U każdego dziecka jest inaczej. Jak zaznaczają pediatrzy, u jednych włosy odrosną szybko, u innych mogą pojawiać się powoli, np. do drugiego roku życia. Jeśli dziecko nie ma włosów do 3. roku życia, wtedy dopiero należy udać się na wizytę do dermatologa.

Kolor włosów u dziecka

Podobnie jest z kolorem włosów u dziecka. Nie zawsze dziedziczymy go po rodzicach. Nie każdy wie, że ostateczny kolor włosów kształtuje się aż do 10. roku życia. To kwestia genów i na wczesnym etapie życia dziecka kolor może się zmieniać. Dzieciom włosy ciemnieją – jeśli niemowlak ma bardzo jasne włosy, to możemy się spodziewać, że w późniejszym wieku one ściemnieją. Indywidualną kwestią jest też to, czy dziecko po porodzie ma w ogóle włosy na głowie. Jedne dzieci rodzą się z bujnymi czuprynami, a inne włosów nie mają jeszcze nawet przez kilkanaście miesięcy od narodzin.

Źródło artykułu:WP Kobieta
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (108)
Zobacz także