Daniel Olbrychski po zdradzie chciał odzyskać żonę. Błagał księdza o pomoc

Bujne życie miłosne aktora. Zdradził żonę, po czym błagał o przebaczenie. Zrozpaczony, o czwartej rano dzwonił do księdza i prosił, żeby przekonał Łapicką, aby dała mu drugą szansę.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Daniel Olbrychski zdradził Zuzannę Łapicką, po czym błagał o przebaczenie
Daniel Olbrychski zdradził Zuzannę Łapicką, po czym błagał o przebaczenie (Forum)
WP

W latach 80. kariera Olbrychskiego kwitła. Nikt nie przypuszczał, że udział w niemieckiej produkcji filmowej zniszczy jego małżeństwo. Na planie "Róży Luksemburskiej" wówczas 40-letni Daniel poznał o 5 lat młodszą Barbarę Sukową. W filmie grał jej partnerkę życiową. Miłość szybko przeniosła się z planu do rzeczywistości.

W 1986 roku pojechał na tydzień z Sukową na festiwal w Cannes. Niemiecka aktorka dostała nagrodę za rolę Róży. Imprezom nie było końca. W tym momencie życie aktora wywróciło się do góry nogami. Barbara oznajmiła, że jest z nim w ciąży i odchodzi od męża.

Aktor w tym czasie był mężem Zuzanny Łapickiej, z którą ma córeczkę. Weronika miała wtedy 5 lat. Z "Dobrego Tygodnia" dowiadujemy się, że kłopot tkwił w tym, że Olbrychski wciąż kochał Zuzannę, a nie kochankę. Zranił jednak żonę do żywego. Andrzej Łapicki, teść Olbrychskiego, w swoich dziennikach napisał: "Daniel nie powiedział, bo jest tchórz, ale za to Zuzia się dowiedziała”, i to od samej rywalki.

WP

Zakochany aktor błagał o przebaczenie. O pomoc poprosił duszpasterza środowisk twórczych Wiesława Niewęgłowskiego. W tygodniku przeczytamy, że zrozpaczony dzwonił do księdza o 4 rano. Duchowny zaprosił małżeństwo na spotkanie i próbował ich pojednać. Zuzanna nie była jednak w stanie wybaczyć mężowi. Para rozwiodła się.

Dopiero kiedy opadły emocje, Łapicka przyjęła z powrotem niewiernego Daniela. Jednak przeszłość z niemiecką aktorką powracała. Przez kolejne 5 lat Sukowa mieszała w życiu Olbrychskiego. Namawiała, żeby zostawił Łapicką i wprowadził się do niej i ich syna Viktora. Po 10 latach od rozwodu Zuzanna nie wytrzymała i na stałe zostawiła Daniela.

Obecnie Zuzanna Łapicka jest sama. Wyznała: "Związki za bardzo mnie zraniły". Od 2003 roku Olbrychski jest mężem Krystyny Demskiej, a Barbara Sukowa poślubiła amerykańskiego artystę Roberta Longo.

WP

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polub WP Kobieta
WP
WP
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.
WP