Trwa ładowanie...
Partnerem treści jest Philips

Depilator IPL to niezawodny sposób na gładką skórę. Sprawdź nowość od Philips!

Metody golenia włosków maszynką czy usuwania ich za pomocą wosku wciąż cieszą się dużą popularnością. W domowym zaciszu dostępne są jednak również bardziej zaawansowane sposoby depilacji, które zapewniają długotrwały efekt. Dzięki depilatorowi IPL Philips Lumea można cieszyć się gładką skórą aż do 6 miesięcy – i to na własnych zasadach! Co ważne, urządzenie jest przystosowane do usuwania włosków z różnych części ciała, także z twarzy czy okolic bikini.

 Źródło: materiały partnera
d2u11ji
d2u11ji

Gładkie ciało to dla wielu kobiet podstawa zadbanego wyglądu. Zapewnia im komfort i pewność siebie w różnych sytuacjach. Korzystanie z maszynki lub depilatora często okazuje się jednak uciążliwe. Ścięte maszynką włoski szybko odrastają, a depilacja woskiem czy klasycznym depilatorem z pęsetami jest bolesna i może powodować wrastanie włosków. Niekiedy pojawiają się też podrażnienia – krostki, obtarcia, ranki, zaczerwienienia... W domowym warunkach, w dogodnym dla siebie czasie i miejscu można jednak skorzystać z dobrodziejstw nowoczesnej technologii i wykonać depilację IPL. Jest bezpieczna, łatwa i bardzo skuteczna. Co więcej – koszt urządzenia zwraca się bardzo szybko (cena wynosi tyle, ile trzeba zapłacić za kilka zabiegów na tylko jedną partię ciała w salonie kosmetycznym). 

Domowa depilacja. Sprawdzamy PHILIPS LUMEA

Na czym polega domowa depilacja IPL? 

Depilacja polega na osłabieniu cebulek włosa za pomocą impulsów światła. W wyniku tego włosy przechodzą w fazę spoczynku, a ich odrastanie jest znacznie spowolnione. Stają się też słabsze i cieńsze. Pozwala to cieszyć się gładką skórą przez kilka tygodni, nawet do pół roku, a wszystko to w domowych warunkach. U niektórych osób na pewnych obszarach ciała cebulki mogą zostać osłabione na tyle, że włoski zupełnie przestaną odrastać.  

d2u11ji

Naświetlanie odbywa się za pomocą specjalnego urządzenia, które emituje wiązkę światła, oddziałującą tylko na melaninę, czyli barwnik znajdujący się we włosach. Jest to w pełni bezpieczna dla skóry. Aby skutecznie usunąć owłosienie z wybranego obszaru ciała, należy najpierw wykonać cztery do pięciu zabiegów w odstępie dwóch tygodni. Ma to związek z faktem, że wiązka światła oddziałuje jedynie na włoski, które są w fazie wzrostu, a włosy sąsiadujące ze sobą są zwykle na innym etapie cyklu. Później wystarczy powtarzać zabiegi co cztery do ośmiu tygodni – po to, by podtrzymać efekt gładkiej skóry.  

Trzeba jednak pamiętać, że nie wszystkie włosy zawierają tyle samo barwnika, a co za tym idzie – nie zawsze zabieg jest tak samo skuteczny. Najlepsze efekty osiąga się, gdy włosy są ciemne, a skóra jasna. Siwe i białe włosy nie zawierają melaniny, a włosy rude mają jej inny rodzaj – dlatego w ich przypadku depilacja IPL nie jest skuteczna. 

 materiały partnera
Źródło: materiały partnera

Jak wybrać urządzenie do depilacji IPL?

W sprzedaży jest dostępnych kilka modeli depilatorów IPL. Podstawa ich działania jest taka sama – są wyposażone w specjalną głowicę, która emituje światło pulsacyjne. Warto jednak zwrócić uwagę na dodatkowe opcje, które sprawiają, że depilacja IPL jest łatwiejsza i przyjemniejsza. 

d2u11ji

Philips Lumea 9000 BRI957/00 to urządzenie,w którym. zastosowano innowacyjną technologię SenseIQ, która rozpoznaje potrzeby skóry. W końcu ciało każdej kobiety jest inne i zasługuje na indywidualne traktowanie. Nowoczesny czujnik SmartSkin określa odcień skory i na tej podstawie wskazuje jeden z pięciu trybów pracy. Wybór odpowiedniego poziomu intensywności światła jest bowiem kluczowy, aby depilacja była bezpieczna i komfortowa. W razie potrzeby ustawienie można zmienić również manualnie. 

Do depilatora Philips Lumea 9000 BRI957/00 są ponadto dołączone cztery specjalnie wyprofilowane nakładki do różnych części ciała: do twarzy, pach, bikini i dużych obszarów, jak nogi. Nakładka do twarzy ma też dodatkowy ciemnoczerwony filtr, który zapewnia większą ochronę dla delikatnej skóry. Odpowiednie krzywizny i rozmiary nakładek sprawiają, że depilacja jest wygodna i... szybka. Zabieg na pachy może zająć jedynie 2 minuty! 

Dla jeszcze większego komfortu można skorzystać z dedykowanej aplikacji, która posłuży do stworzenia spersonalizowanego harmonogramu depilacji i przypomni o tym, by wykonać kolejny zabieg.  

 materiały partnera
Źródło: materiały partnera

Jak korzystać z depilatora IPL w domu? 

d2u11ji

Depilacja IPL w domowym zaciszu jest bardzo prosta. Przed rozpoczęciem zabiegu trzeba jedynie pamiętać, by dokładnie ogolić i osuszyć wybrane partie ciała. Nie należy jednak wyrywać włosków za pomocą pęsety czy wosku, ponieważ wiąże się to z usunięciem cebulki, na którą ma przecież oddziaływać wiązka światła. 

Potem wystarczy tylko uruchomić depilator, określić tryb intensywności pracy i przykładać urządzenie do skóry, przesuwając je punkt po punkcie. Trzeba pamiętać, by głowica miała pełny kontakt ze skórą – tylko wtedy Philips Lumea wyśle impuls świetlny. Nie ma ryzyka, że coś pójdzie nie tak – Philips Lumea 9000 BRI978/00 prowadzi pomiar odcienia skóry przez cały zabieg i dioda gotowości do pracy nie będzie migać, jeśli intensywność wiązki IPL jest zbyt wysoka, by zabieg był uznany za bezpieczny. 

Po zakończonej depilacji przez pewien czas należy unikać eksponowania skóry na promienie UV, zrezygnować z korzystania z sauny czy bardzo gorących kąpieli oraz wszystkiego, co może powodować podrażnienia skóry. 

  materiały partnera
Źródło: materiały partnera
Partnerem treści jest Philips
d2u11ji

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2u11ji