Trwa ładowanie...
dljy20z

Detale, które potrafią zachwycić. Dobrze dobrane kolczyki to podstawa stylizacji.

Odpowiednia biżuteria stanowi dopełnienie naszego stylu. Wiele kobiet stara się dopasować ją do konkretnego ubioru i okazji, jednak wciąż zapominają o ważnych zasadach dotyczących dobrania kolczyków do kształtu twarzy. Odpowiednia stylizacja pozwoli bowiem wyeksponować naturalne atuty i ukryć drobne niedoskonałości.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Detale, które potrafią zachwycić. Dobrze dobrane kolczyki to podstawa stylizacji.
(Shutterstock.com)
dljy20z

Poniżej znajdziecie kilka podstawowych porad dotyczących odpowiedniego doboru biżuterii oraz kilka propozycji tego jak w przystępnej cenie dobrać dodatki odpowiadające waszym wymaganiom.

Okrągła twarz, podobnie jak kwadratowa, wymaga optycznego wydłużenia. Dobrym sposobem będzie więc dopasowanie do niej podłużnych kolczyków wiszących na łańcuszku. Należy unikać okrągłości, kierując się raczej ku opływowym lub geometrycznym kształtom – trójkątom i trapezom. Jeśli nie boisz się eksperymentować, spróbuj z modelami, które rozszerzają się ku dołowi. Dobrym pomysłem będą więc kolczyki w kształcie łezki lub trapezu.

dljy20z

W przypadku twarzy trójkątnej należy złagodzić różnicę pomiędzy wydatnym czołem a delikatnym podbródkiem poprzez odwrócenie proporcji. Wobec tego należy poszukać kolczyków, których kształt rozszerza się ku dołowi. Trójkąty i deltoidy sprawdzą się w tym wypadku idealnie. Optyczne proporcje twarzy poprawią także kolczyki kuliste, owalne oraz łezki. Nie ma przy tym większego znaczenia czy zdecydujesz się na kolczyki wiszące, czy nie. Wielkość kolczyków to już oczywiście kwestia gustu, nie należy jednak zbytnio przesadzać, aby nie przyćmiły one reszty twarzy.

Dobór kolczyków do twarzy kwadratowej zależy przede wszystkim od kształtu żuchwy. Jeżeli jest mocno zarysowana, trzeba wybrać odpowiednio długie, wiszące kolczyki, jeśli mniej, wystarczą zwyczajne koła. Do złagodzenia rysów twarzy nadają się również różnego rodzaju kule i owale. Jeśli preferujesz kolczyki wiszące, dobrym rozwiązaniem będą wydłużone łezki i wszelkiego rodzaju wąskie, a nawet esowate kształty.

dljy20z

W przeciwieństwie do twarzy okrągłej i kwadratowej, twarz prostokątna wymaga delikatnego poszerzenia. W tym celu warto zainteresować się kolczykami nieco szerszymi, w kształcie kół i półksiężyców. Jeżeli nie podobają ci się kolczyki długie, możesz zastąpić je krótkimi, w żaden sposób nie zaburzy to harmonii twarzy. Ciekawym i nietuzinkowym rozwiązaniem jest wybór kwadratowych lub prostokątnych kolczyków, które podkreślą atuty urody.

Owalny kształt twarzy to marzenie każdej kobiety. Szczupła i proporcjonalna buzia pozwala na dobranie do niej właściwie każdego rodzaju kolczyków. Odpowiednio uwydatnimy ją przy pomocy kolczyków wiszących, a także kół. Nada to doskonałą oprawę twarzy i pozwoli na podkreślenie naturalnej proporcji.

dljy20z

Kolczyki to element biżuterii znajdujący się najbliżej twarzy, dlatego przyciąga oko. Jest pierwszą rzeczą, na którą zwracają uwagę współpracownicy, znajomi i partner. Warto więc zadbać, by wybrać odpowiednie dodatki. Nawet najmniejsza zmiana może odbić się na całym wyglądzie.

Podziel się opinią

Share

dljy20z

dljy20z
dljy20z