Blisko ludziDiana była "zdruzgotana" po tym, co usłyszała. Książę Karol nie pozostawił jej złudzeń

Diana była "zdruzgotana" po tym, co usłyszała. Książę Karol nie pozostawił jej złudzeń

Książę Karol powiedział księżnej Dianie, że jej nie kocha noc przed ślubem.
Książę Karol powiedział księżnej Dianie, że jej nie kocha noc przed ślubem.
Źródło zdjęć: © Getty Images
Anna Podlaska

10.11.2020 16:16, aktual.: 02.03.2022 08:17

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Książę Karol, zanim poznał Dianę był zakochany w Camilli Parker-Bowles, obecnej małżonce. Tego związku nie zaakceptowała królowa, Elżbieta II. Karol musiał pokochać młodą i piękną 19-latkę. Przyszła księżna Walii tuż przed ślubem przekonała się, że jest pionkiem w grze.

Diana była jednym z elementów układanki zaplanowanej przez rodzinę królewską. 19-latka przekonała się o tym na dzień przed ślubem, kiedy nie była w stanie nic zrobić, aby odwrócić koleje losu. Prawdę o uczuciach męża usłyszała od niego samego. Jak podaje "Daily Mail", Diana wyjawiła swoje sekrety astrolog Penny Thornton, 5 lat po ślubie.

Diana usłyszała przed ślubem gorzką prawdę

19-letnia Diana, zanim poznała księcia, nie miała chłopaka. Szybko obdarzyła szarmanckiego Karola uczuciem. Zakochała się po uszy. Na zdjęciach, filmach z wczesnego okresu ich znajomości widać, że pałała do niego serdecznym i prawdziwym uczuciem. Choć Karol odwzajemniał uśmiech, było to wkalkulowane w grę, którą ułożyła rodzina królewska. Jego małżeństwo z piękną i młodą Dianą miało służyć prokreacji. Nieważne były bliskość i prawdziwa miłość.

Książę Karol skradł serce nie tylko Diany. Wiele lat wcześniej poznał Camillę Parker-Bowles, i to jej poświęcał uwagę, to ją darzył prawdziwym uczuciem. Ona jako rozwódka, nie mogła stanąć przy nim na ślubnym kobiercu. Padło na Dianę.

Diana rozmawiała z astrolog Penny Thornton

Jak podaje brytyjski dziennik, księżna Walii zaczęła konsultować się z astrolog w 1986 roku. Wyjaśniła jej, że przed ślubem z Karolem w 1981 on wyznał, że jej nie kocha.

"Jedną z najbardziej szokujących rzeczy, które powiedziała mi Diana, było to, że w noc poprzedzającą ślub Karol powiedział jej, że jej nie kocha. To była naprawdę straszna rzecz, jaką można zrobić narzeczonej, którą zamierzasz poślubić w St. Paul's następnego dnia" - powiedziała astrolożka.

"Była zdruzgotana. Nie chciała uczestniczyć w weselu. Poważnie o tym myślała, ale wiedziała, że jest w sytuacji bez wyjścia" - dodała Penny Thornton. W dokumencie, który ukazał się w brytyjskiej telewizji, astrolog tłumaczyła, że Karol nie chciał kłamać i dawać fałszywych nadziei.

15 listopada na Netflixie będzie dostępny czwarty sezon serialu "The Crown". W najnowszej serii będzie można śledzić losy związku Karola i Diany. Mimo iż, od śmierci księżnej Walii minęły ponad 23 lata, nadal wzbudza ona w Brytyjczykach, i nie tylko, ogromne emocje.

Źródło artykułu:WP Kobieta
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (73)
Zobacz także