UrodaDomowa maseczka na wągry - sprawdzone przepisy

Domowa maseczka na wągry - sprawdzone przepisy

Domowa maseczka na wągry - sprawdzone przepisy
Źródło zdjęć: © Shutterstock.com

25.06.2018 23:31, aktual.: 02.08.2018 10:47

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Wągry to przede wszystkim problem osób posiadających tłustą cerę. Pojawiają się, gdy pory skórne zapychają się nadmiarem sebum i zanieczyszczeniami z otoczenia. Remedium na wągry będą domowe maseczki z węgla aktywnego, drożdży czy białek jaj.

Czarna domowa maseczka na wągry z węglem aktywnym

  • 2 – 3 tabletki węgla aktywnego,
  • do wyboru: 2 łyżki zielonej glinki i 3 łyżki wody lub 3 łyżki jogurtu naturalnego.

Sposób przygotowania: węgiel aktywny należy rozpuścić w jogurcie naturalnym lub wodzie (potem dodać glinkę), a gdy już nasiąknie, rozmieszać na jednolitą masę. Kolejnym krokiem jest nałożenie domowej czarnej maseczki na całą twarz lub tylko na najbardziej problematyczne obszary. Warto pamiętać, że zbyt gruba warstwa może wysuszyć skórę. Maseczka powinna pozostać na twarzy od 15 do 20 minut, a następnie zmyta ciepłą wodą.

Maseczki do twarzy na bazie węgla aktywnego znajdziesz na WP radarOkazji.

Domowa maseczka na wągry z aspiryną

  • 3 lub 4 tabletki aspiryny,
  • 3 łyżeczki wody,
  • 1 łyżka stołowa jogurtu naturalnego.

Sposób przygotowania: aspirynę należy wrzucić do wody, najlepiej przegotowanej lub destylowanej. Z kolei unikać trzeba wody prosto z kranu. Tabletki aspiryny powinny zacząć puchnąć, w tym momencie można je delikatnie rozgnieść łyżką. Gdy już całkowicie się rozpuszczą, można dodać jogurt. Domowa maseczka z aspiryny powinna mieć gładką konsystencję.

Maseczkę należy nałożyć na oczyszczone miejsca na twarzy, w których występują wągry, a następnie odczekać około 10 – 15 minut. Zmyć ciepłą wodą. Dodatkowe nawilżenie skórze przyniesie miód jako czwarty składnik domowej maseczki aspirynowej. Wystarczy dodać jedną łyżeczkę.

Uwaga! Aspiryna jest substancją, która najlepiej zadziała w przypadku cery tłustej. Skórę normalną może z kolei podrażnić i wysuszyć.

Domowa drożdżowa maseczka na twarz

  • 1 kostka drożdży,
  • 4 łyżki stołowe mleka.

Sposób przygotowania: najpierw należy rozkruszyć kostkę drożdży, a następnie zagotować mleko. Gdy zacznie kipieć, należy zalać drożdże i mieszać do uzyskania jednolitej masy, konsystencją przypominającej śmietanę. Domową maseczkę drożdżową na wągry należy nałożyć na całą twarz, przy czym warstwa w strefie T może być grubsza. Przetrzymać na twarzy około 20 minut, a następnie zmyć chłodną wodą.

Maseczka z drożdży sprawdzi się na tłustej cerze ze skłonnością do wągrów, ale też nadmiernego świecenia się cery. Zapach maseczki można zniwelować zaraz po usunięciu jej z twarzy, myjąc twarz szarym mydłem.

Domowa maseczka na wągry z jajek

  • 2 białka jajek,
  • bawełniana chusteczka.

Sposób przygotowania: Jajka należy rozbić i oddzielić białka od żółtek. Białka następnie ubić na sztywno i rozprowadzić na skórze twarzy. Kolejnym krokiem jest przykrycie maseczki bawełnianą chusteczką. Tak twarz powinna pozostać na 45 – 60 minut.

Jeśli chcemy, aby domowa maseczka z jajka była jeszcze bardziej odżywcza, dobrze jest rozbić również żółtka i do nich dodać ubite białka. Skóra po zdjęciu maseczki będzie rozświetlona i ożywiona. Warto zaznaczyć, że w takim przypadku maseczkę należy przetrzymać maksymalnie 30 – 40 minut.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)
Zobacz także