Trwa ładowanie...

Domowe farbowanie włosów w 7 krokach, czyli zrób to sama łatwo i dobrze!

Farbowanie włosów to chyba najpopularniejszy zabieg fryzjerski wśród kobiet. Włosy malujemy, żeby ukryć siwiznę, zmienić wizerunek lub po prostu odświeżyć fryzurę. Choć wiele pań z zamiarem koloryzacji włosów udaje się do fryzjera, zabieg łatwo i szybko można wykonać w domu. Jak farbować włosy w domu?

Domowe farbowanie włosów w 7 krokach, czyli zrób to sama łatwo i dobrze!Źródło: 123RF
dk6x2ba
dk6x2ba

Faza pierwsza, czyli przygotowanie do koloryzacji włosów

Nic z pięknego koloru nie będzie, jeśli włosy nie zostaną odpowiednio przygotowane do koloryzacji. Chociaż zaraz po malowaniu włosy są świeże i miękkie, to należy pamiętać, że jest to efekt tymczasowy. Jeśli włosy nie są odpowiednio mocne i zdrowe jeszcze przed zabiegiem fryzura zaczyna się puszyć, tracąc na atrakcyjności.

Dlatego krok pierwszy w koloryzacji włosów w domu, a i również u fryzjera, to odpowiednia pielęgnacja. Do tego celu używać można masek i odżywek z drogerii lub domowych maseczek z produktów naturalnych.

Krok drugi, na 2 – 3 dni przed samym malowaniem włosów w domu, to zaniechanie mycia włosów. Szampony bowiem wymywają naturalną ochronę włosa, tę samą, która decyduje o przetłuszczaniu. W tym momencie można także przeprowadzić próbę alergiczną na wąskim kosmyku.

Malowanie włosów w domu – faza zasadnicza

Kolejnym krokiem podczas koloryzacji włosów jest przygotowanie miejsca pracy. Na blacie należy położyć wszystkie potrzebne rzeczy tak, aby były pod ręką. Będą to: miseczka na farbę (to w niej miesza się ją z podkładem), gumowe lub foliowe rękawiczki, pędzelek i grzebień z grubymi ząbkami. Przygotowanie akcesoriów jest ważne, ponieważ rozrobiona farba do malowania włosów szybko się utlenia. Wystarczy parę minut i nie będzie już przydatna do użycia.

dk6x2ba

Farby do włosów we wszystkich odcieniach znajdziesz teraz na WP radarOkazji.

Krok numer cztery to rozczesanie włosów i podzielenie ich na segmenty. Malowanie włosów należy rozpocząć od nasad. Najlepiej robić co 1,5 – 2 cm kolejne przedziałki tak, żeby żadna partia przy skórze nie została pominięta. Dokładne informacje na temat nakładania farby znaleźć można w ulotce zawartej w opakowaniu.

Następny krok polega na nałożeniu preparatu na resztę włosów, z zastrzeżeniem, że powinien to być kierunek od nasady po końce. Końcówki włosów są bowiem najcieńsze, a więc i pigment farby wchłania się w nie najszybciej. W farbowaniu reszty włosów również warto zastosować metodę segmentowania.

Faza numer sześć: koloryzowane włosy należy przetrzymać z farbą przez taki czas, jaki rekomenduje producent. Nie można owijać głowy ręcznikiem ani folią, żeby nie przegrzać włosów. Po wyznaczonym czasie farbę należy dokładnie spłukać wodą, do momentu, aż woda będzie transparentna.

Pielęgnacja farbowanych włosów, czyli wisienka na torcie

Każdy zabieg na włosy związany z użyciem preparatów chemicznych albo ciepła pozostawia po sobie ślady w postaci osłabienia czy wysuszenia. Dlatego właśnie po koloryzacji włosów warto zadbać o odpowiednią pielęgnację.

Zatem ostatnim, siódmym już krokiem będzie systematyczne nawilżanie i regeneracja włosów za pomocą maseczek naturalnych albo odżywek dostępnych w drogeriach.

dk6x2ba
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dk6x2ba