Blisko ludziDosadna grafika Matyldy Damięckiej. Internauci pod wrażeniem odwagi artystki

Dosadna grafika Matyldy Damięckiej. Internauci pod wrażeniem odwagi artystki

Dosadna grafika Matyldy Damięckiej
Dosadna grafika Matyldy Damięckiej
Źródło zdjęć: © AKPA | AKPA
25.02.2022 18:15, aktualizacja: 25.02.2022 18:52

Matylda Damięcka znowu trafiła prosto w sedno. Najnowsza praca graficzki jasno przedstawia to, co myśli o wydarzeniach, które miały miejsce przy ukraińskiej Wyspie Węży.

Nowa grafika Matyldy Damięckiej, która pojawiła się na Instagramie artystki, w prosty sposób ilustruje, co uważa o działaniach rosyjskich żołnierzy. Cały świat patrzy na wydarzenia na Ukrainie. Heroiczna obrona Wyspy Węży przez Ukraińców stała się natomiast symbolem tego, że naród napadniętego kraju będzie walczył do ostatnich sił o swoją niepodległość.

Matylda Damięcka dosadnie pokazuje, co myśli o ataku Rosji na Ukrainę

Ilustracja stworzona przez Damięcką przedstawia rosyjski statek oraz zaatakowaną przez niego wyspę, na której stacjonowało zaledwie 13 żołnierzy. Mimo że Ukraińcy mieli świadomość, że czeka ich pewna przegrana, walczyli do ostatnich sił. Wypowiedziane słowa przed dzielnych żołnierzy Ukrainy przejdą do historii. Zapis nagrania został opublikowany w sieci.

"Bezludna wyspa" narysowana przez Damięcką, zwróciła uwagę na to, która strona wykazuje się większą odwagą. Bohaterski wyczyn pokazał całemu światu, że Ukraińcy nie boją się stanąć oko w oko z wrogiem. Ilustracja graficzki bardzo szybko spotkała się z ogromnym odzewem.

"Jak ty potrafisz pokazać to, co siedzi w środku.... Szacun!";

"Mocne i przerażająco smutne";

"Dające do myślenia. Przerażające" - czytamy wśród licznych wypowiedzi internautów.

Matylda Damięcka na bieżąco komentuje wydarzenia, które dzieją się na wschodzie Europy

24 lutego 2022 roku obudziliśmy się w innej rzeczywistości. Światowe media obiegła informacja o tym, że Władimir Putin zaatakował Ukrainę. Rosyjskie wojska wkroczyły na teren niepodległego państwa, rozpoczynając wojnę. Grafiki, które pojawiły się w tym czasie na instagramowym profilu artystki, wywołały w odbiorcach mnóstwo emocji. Pod wpisami wylało się morze komentarzy osób, które są pod wrażeniem tego, że Damięcka nie boi się postawić sprawy jasno.

"Ja się tylko zastanawiam: jak? Jak można wpaść na takie świetne pomysły?" - czytamy pod jednym ze wpisów.

Trzeb przyznać, że graficzka swymi pracami trafia w samo sedno.

Zapraszamy na grupę FB - #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!