ModaDoskonały prezent na święta. Każda kobieta doceni zegarek

Doskonały prezent na święta. Każda kobieta doceni zegarek

Doskonały prezent na święta. Każda kobieta doceni zegarek
Źródło zdjęć: © Shutterstock.com

12.12.2018 12:29, aktual.: 12.12.2018 15:11

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Zegarek może być kluczowym elementem kobiecej biżuterii. Różnorodność wzorów i rodzajów sprawia, że czasomierz możemy dopasować do charakteru noszącej go osoby. Wbrew pozorom nawet niepozorne modele oferują więcej, niż wydaje się na pierwszy rzut oka.

Zegarek z dodatkowymi funkcjami to elegancki i praktyczny dodatek do stroju. Jeśli myślisz o zakupie prezentu dla bliskiej ci osoby lub chcesz sprawić sobie coś wyjątkowego, warto przejrzeć wartościowe i niezawodne modele.

"Serce" zegarka

W przypadku zegarka najważniejsza jest precyzja. Wystarczy nawet minimalny defekt mechanizmu, by z czasem zegarek zaczął się spieszyć lub spóźniać. Ze względu na cenę i dokładność wiele pań preferuje zegarki z mechanizmem kwarcowym, w których impuls z baterii wprawia w drganie niewielki kryształ, który z kolei napędza mechanizm. Czasomierz jest bardzo dokładny, a przy tym bateria starcza nawet na kilka lat.

Zegarki mechaniczne działają w inny sposób. Tradycyjne modele wymagają nakręcania specjalnej sprężyny, która odskakując napędza mechanizm. Wadą jest jednak dosyć częsta konieczność nakręcania go – mniej więcej co kilka dni – a co za tym idzie duże prawdopodobieństwo, że zegarek będzie mniej dokładnie mierzyć czas.

Rozwiązaniem jest mechanizm automatyczny, który nie ma baterii i nie wymaga ciągłego nakręcania. Energię pobiera on w sposób automatyczny, za pośrednictwem ruchów nadgarstka. Ma to jednak swój haczyk, warunkiem dobrego działania jest bowiem regularne noszenie go, tak więc jeśli zdarza ci się odłożyć czasomierz na kilka dni na półkę, może przestać chwilowo działać.

Dodatkowe funkcje

Wbrew pozorom zakres możliwości zegarka jest bardzo szeroki w zależności od tego, na jaki model się zdecydujesz. Poza standardowym alarmem, czasomierze oferują takie udogodnienia, jak choćby wieczny kalendarz czy możliwość wyświetlania czasu w formacie dwudziestoczterogodzinnym.

Obraz
© Fotolia

Na szczególną uwagę zasługują również zegarki, które możesz sparować ze swoim smartfonem, co znacznie rozszerzy ich możliwości. Wyposażone w odporne na zarysowania szkło dotykowe i możliwość pomiaru spalonych kalorii czy pokazywania czasu w określonych strefach czasowych to idealne rozwiązanie dla kobiet biznesu, które dużo podróżują.

Praktyczna biżuteria

Trzecim istotnym czynnikiem, na który warto zwrócić uwagę przy wyborze, jest oczywiście materiał, z którego wykonano zegarek. Bransolety charakteryzują się niecodziennymi łączeniami o zróżnicowanej budowie. Część damskich zegarków wyposażono w delikatne łańcuszki, inne w bogato zdobione i masywne bransolety.

Skórzany pasek jest jednak uznawany za wygodniejszy w użytkowaniu, ponadto producenci oferują szeroką paletę barw.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (41)
Zobacz także