Trwa ładowanie...
emerytury
JBR
29-02-2024 11:03

W marcu trzy przelewy z ZUS? Wiadomo, który senior je dostanie

W tym roku po raz kolejny w marcu emeryci otrzymają tzw. trzynastki. Oprócz tego pewna grupa seniorów może liczyć na jeszcze jedną wypłatę. Wszystko z konkretnego powodu.

Część seniorów otrzyma w marcu trzy emeryturyCzęść seniorów otrzyma w marcu trzy emeryturyŹródło: Adobe Stock
d219c1m
d219c1m

W marcu 2024 roku na konta polskich seniorów wpłyną zwaloryzowane emerytury. Jak przekazało na początku lutego Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, tegoroczny wskaźnik waloryzacji wyniesie 12,12 proc. zarówno świadczenia wypłacanego przez ZUS czy KRUS, jak i inne instytucje. To jednak nie wszystko.

Trzynasta emerytura

W tym samym miesiącu polscy emeryci po raz kolejny otrzymają dodatkowe świadczenie, czyli tzw. trzynastkę. To pieniądze, które dostają oprócz standardowej pensji.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zrównanie wieku emerytalnego. Polacy zabrali głos

Co ciekawe, część osób może liczyć na jeszcze jeden zastrzyk gotówki w marcu i jak informuje "Fakt" - będzie to spora grupa, bo około milion emerytów. Otrzymają oni trzeci przelew. Kto może na to liczyć?

d219c1m

Potrójna emerytura w marcu. Kto ją otrzyma?

Sytuacja wynika z terminów, w jakich ZUS i KRUS wypłaca emerytury. To zwykle 1, 5, 6, 10, 15, 20 i 25 dzień miesiąca. Jeśli dzień przelewu wypada na sobotę, niedzielę lub święto, świadczenie jest przekazywane seniorom wcześniej.

W tym roku w Kościele katolickim święta wielkanocne odbywają się na przełomie marca i kwietnia. Spoglądając na kalendarz, widzimy, że Niedziela Wielkanocna wypada dokładnie 31 marca, a lany poniedziałek, czyli kolejny świąteczny dzień wypada 1 kwietnia.

Dlatego osoby, które otrzymują emeryturę pierwszego dnia miesiąca, dostaną ją jeszcze w marcu, a dokładnie w piątek 29 marca. I choć będzie to już kwietniowe świadczenie, razem z trzynastką, niektóre osoby otrzymają aż trzy pensje.

Zapraszamy na grupę FB - #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was! Chętnie poznamy wasze historie, podzielcie się nimi z nami i wyślijcie na adres: wszechmocna_to_ja@grupawp.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d219c1m
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d219c1m